„Závody pořádáme tradičně každý rok a zároveň se tím loučíme se soutěžní sezonou 2016," říkal předseda oddílu Václav Stuchlík. Soutěž probíhala ve vánoční atmosféře ve dvou kategoriích: mládež do třiadvaceti let a muži nad dvacet tři let.

„Těchto závodů se zúčastňují výhradně jen členové fitcenter oddílů z našeho města," říkal dále Stuchlík a pokračoval: „Rovněž pravidla jsou trochu přizpůsobena této soutěži. Oproti normálním závodům, kde má závodník tři pokusy, tady má o jeden navíc. Váha borce se přepočítává koeficientem a to se pak přepočítává na body," vysvětlil pravidla soutěže.

Do závodu se přihlásilo osm borců v kategorii mužů a devět v kategorii mládež. „V průběhu soutěže jsme byli svědky výborných výkonů jak v kategorii mládeže, tak mužů. Svědčí to o tom, že Krnov má v silových disciplínách spoustu talentů a také špičkových závodníků," podotkl Václav Stuchlík.

V kategorii mládeže zvítězil Vojtěch Fojtík z Jalexu Krnov výkonem 120 kilogramů (88,6 bodu), druhé místo obsadil Ondřej Hilgert z Lokomotivy Krnov se 130 kilogramy, ale vyšší tělesnou váhou (87,41 bodu). Třetí místo vybojoval Ondřej Zmuda z NO Limitss za 115 kilo (83,87 bodu).

V mužské kategorii byli také diváci svědky výborných výkonů a zároveň skvělého souboje dvou generací a reprezentantů České republiky, veterána Rémyho Krayzla a současné jedničky Tomáše Juříčka, který přešel z mládeže mezi muže. „Ale také ostatní aktéři přispěli k pěkné podívané," říkal Stuchlík, který dohlížel na regulérní průběh soutěže a působil ve funkci rozhodčího.

„Dobrou motivací pro všechny aktéry byly ceny sponzorů. „Hlavní cenou byl zlatý prsten a také ostatní ceny byly velice hezké," uváděl Václav Stuchlík. Mezi muži nakonec zvítězila zkušenost, i když v přepočtu na body hodně těsně. Rémy Krayzel z Powergymu Krnov uspěl s váhou 187,5 kila (122,87 bodů). Tomáš Juřícek z Lokomotivy zvedl 160 kilogramů (121,25 bodu) a skončil stříbrný. Bronz si připsal Jaroslav Pospíšil z Powergymu Krnov za 172,5 kilogramu (111,42 bodu).

„Celá soutěž měla výbornou úroveň také po stránce organizační a poděkování patří celému oddílu, který stále patří mezi nejlepší v ČR. Zároveň potěšujicí je velká účast mládeže. O budoucnost tohoto sportu se v našem městě bát nemusíme," uzavřel předseda silových trojbojařů v Krnově Václav Stuchlík.