„Závodu se mohou zůčastnit jak začátečníci, tak i pokročilí, prakticky všichni, kdo mají zájem změřit své síly v nejoblíbenější silové disciplíně,“ pozval všechny zájemce místopředseda krnovského oddílu Petr Vlach.

Dosavadní rekord vánočního bench pressu drží Jan Malinovský, který loni zvedl 220 kilogramů. Navíc je to čerstvý vítěz benchpressové soutěže Olomoucký silák. „Letos se Honza zúčastní taky a bude chtít svůj rekord překonat,“ povídal Petr Vlach.

Na Vánoční ceně se představí také prakticky všichni reprezentanti oddílu silového trojboje krnovské Lokomotivy, nejen extraligový A-tým, ale i ostatní, včetně mládeže. „Budou tu všichni až na Milana Greguše, který má zdravotní problémy. Minimálně dva měsíce nemůže ani trénovat, protože mu doktoři našli zánět v klíční kosti,“ uvedl Petr Vlach.

Časový harmonogram sobotních závodů je následující: 12.00 až 13.30 prezentace, 14.00 zahájení závodů. Soutěžit se bude ve dvou věkových kategoriích, dorost do 23 let a muži nad 23 let. Bližší informace včetně pravidel soutěže na webových stránkách www.trojboj-krnov.estranky.cz.