Člen Silvini Madshus Teamu a týmový kolega našeho nejlepšího „laufaře" Stanislava Řezáče si však nedává velké cíle.

„Chtěl bych se co nejdéle udržet s těmi nejlepšími vpředu a uvidíme, kam mě to vynese," usmíval se občanským povoláním záchranář Sedláček a pokračoval: „Oproti minulým letům jsem toho tolik nenatrénoval. Po narození dcery už není tolik času, takže trénuji večer po práci, nebo když malá usne. Ale nějaký tréninkový systém v tom není," přiznal.

Na závodníky čekají dva okruhy po pětadvaceti kilometrech. „Pořadatelé trasu oproti minulým letům trochu změnili, aby se to hned po startu nezašpuntovalo. Je tam hned ze začátku asi čtyři kilometry dlouhé prudké stoupání ke sjezdovce, pak už jsou to relativně roviny," popisoval trať Václav Sedláček.

Těžký kopec budou muset závodníci zdolávat dvakrát. „Počítám, že ve druhém kole právě to stoupání rozhodne, kdo se udrží a kdo odpadne," podotkl rýmařovský lyžař. Počasí však lyžařům-běžcům přeje. „Vypadá to na krásný závod. Mělo by být slunečno, mráz a perfektní stopa, moc se těším," usmíval se Sedláček.

Z širší české špičky by se ve stopě měli objevit jména jako Šretr, Máka, Janeček nebo loňský vítěz celé Ski Tour Pšenička.

„Ta úplná špice je v Itálii, kde se jede Marcialonga," poznamenal Václav Sedláček a nastínil, s čím by byl po závodě spokojený: „Kdybych byl do pátého místa, to by bylo super, byl bych spokojený. Kluci mají sice víc netrénováno, ale věřím, že jsem schopný se jich udržet a zvládnout to."