Deštná O víkendu byly běžecké tratě nad Velkou Deštnou v Orlických horách dějištěm dalšího závodu české série dálkových běhů na lyžích, Ski Tour. Orlický maraton se měl konat už více než před měsícem, ale kvůli špatným sněhovým podmínkám byl odložen. Naštěstí příroda se umoudřila a dopřála lyžařům-běžcům pokračování závodní sezony.

Na start se samozřejmě postavil i „laufař" z Rýmařova Václav Sedláček. „Když jsme přijeli do Velké Deštné, tak tam toho sněhu moc nebylo, ale nahoře ho bylo docela slušně. Každopádně normálně se hlavní závod jezdí na čtyřicet kilometrů, letos to museli organizátoři zkrátit na třicet tři," povídal člen týmu Silvini Madshus Team.

Na účastníky čekalo několik kopců na třech okruzích po jedenácti kilometrech. „Bylo tam relativně dost kopců, ale většinu závodu jsme vzhledem k podmínkám jeli soupaž," pokračoval rýmařovský lyžař.

Loňský vítěz české Ski Tour a účastník slavných zahraničních dálkových běhů patřil k favoritům Orlického maratonu. A tuto roli také potvrzoval. „Hned od startu jsme začali společně s Kubou Pšeničkou poodjíždět. Na nějakém desátém kilometru jsme měli minutový náskok na třetího Daniela Máku," popisoval průběh závodu Václav Sedláček.

Jenže třetí v pořadí se nevzdal a vedoucí dvojici se mu podařilo dojet. „Rychle mi docházely síly a Pšenička mi trochu cuknul. Navíc ve třech čtvrtinách posledního okruhu nás dojel i Dan Máka. Snažil jsem se jich držet, ale neměl jsem úplně svůj den," povídal o situaci na trati zkušený závodník.

Václav Sedláček tedy dojel na třetím místě za vítězným týmovým kolegou Jakubem Pšeničkou a druhým Danielem Mákou z Atlas Craft Team. „Se třetím místem jsem spokojený, ale mohlo to být i lepší. Přijde mi, že nejlepší formu jsem měl v Itálii, když jsem jel Marcialongu, teď už to není ta vrcholná forma. Taky ty tréninkové podmínky vzhledem k letošní zimě nebyly ideální, to se taky na výkonnosti podepsalo," hodnotil Orlický maraton Václav Sedláček a pokračoval:

„Kluci, co byli přede mnou, sice nejsou profíci, ale já vzhledem k náročné práci, rodině, atd. toho mám daleko víc mimo běžecké lyžování než oni. Jsem hlavně rád, že ještě není konec sezony a že se tyhle závody vůbec jedou. Ještě nedávno to vypadalo, že vůbec nebudou."

Do konce Ski Tour čekají rýmařovského lyžaře ještě dva podniky. V neděli by se měla konat Jesenická sedmdesátka a za další týden pak už jednou odložený JeLyMan (Jesenický lyžařský maraton, pozn. red.). „Doufám, že nebudou problémy se sněhem, tyhle závody bych chtěl ještě odjet," zakončil Václav Sedláček.