Ještě den před závodem panovaly na trati takřka ideální podmínky. „Stopa byla perfektně připravená, tvrdá, rychlá. Jenže pak se všechno začalo měnit. Nejdříve začalo sněžit, pak pršet a oteplilo se," povídal Václav Sedláček a hned dodával: „Takže takové typické podmínky letošní zimy. Bylo to těžké na namazání."

Na startující čekaly dva velice náročné okruhy po dvaceti kilometrech. „Ta trať JeLyMana se vyznačuje tím, že většina je pořád do kopce. Od startu jedete chvilku mírně z kopečka a pak přijde obrovské stoupání až do nejvyššího bodu, pak zase chviličku sjezd a následuje deset kilometrů, kdy se pořád jede mírně nahoru," popisoval rýmařovský „laufař" a pokračoval: „Takže profil tratě je docela náročný. Není tam místo na odpočinek. Navíc ty těžké podmínky."

Také proto se v prvním kole závodníci nikam nehnali. „Všichni podvědomě šetřili síly a až ve druhé okruhu se začalo závodit," podotkl Václav Sedláček. Ve stoupání druhého okruhu se pak startovní pole roztrhalo. „Jelo nás tam na čele tak sedm, osm a sedm kilometrů před cílem se začaly dělat rozestupy. Úplně vpředu jel Dan Máka s Jirkou Pliskou, za nimi pak Kuba Pšenička s Jirkou Harcubou.

A pak teprve za nimi já. Ale i v těch dvojicích byly rozestupy," popisoval situaci na trati Sedláček. V tomto pořadí už projeli závodníci cílem. Václav Sedláček protnul cílovou pásku jako pátý v pořadí, což znamenalo nakonec v celkové klasifikaci SkiTour čtvrtou pozici.

„Všichni kluci, kteří se prali na špici SkiTour, zajeli velice dobře, takže na mě zbyly brambory," usmál se rýmařovský lyžař a pokračoval: „Zklamaný určitě nejsem.

Letošní zima byla k lyžařům běžcům trochu nevlídná. Běžec z Rýmařova nemohl ani pořádně trénovat, protože moc sněhu nebylo. „Kluci z Jizerek říkali, že měli sněhu dost. V Jeseníkách byl taky na Pradědu, ale tam jsem nemohl být každý den, abych trénoval, už kvůli práci a samozřejmě rodině. Takže jsem trénoval hlavně na kolečkových lyžích a do stopy se kolikrát postavil až na závodě, popisoval svou zimní sezonu.

Teď už Václav Sedláček užívá zaslouženého odpočinku. „Už čtyři dny nic nedělám, tedy do práce samozřejmě chodím," smál se Václav Sedláček a dodal: „To bude tak měsíc a pak to zase začne nanovo. Už se těším na kolečkové lyže."