Na startovní listině je třiatřicet závodníků a závodnic v devíti váhových kategoriích. Mezi nimi se objeví i tři zástupci pořádajícího oddílu silového trojboje Lokomotivy Krnov.

Nejstarším účastníkem moravského šampionátu je bezesporu krnovský Václav Burda, ročník narození 1946. Tento silák, věkem patřící do kategorie masters 3, se představí ve váze do šedesáti šesti kilogramů a rozhodně není bez šance na zlato.

Druhým zástupcem domácího Krnova bude Rémy Krayzel. Také tento borec už patří mezi veterány (masters 2, ročník 1955), ale svými výkony patří ke špičce mezi muži do osmdesáti tří kilogramů. Český reprezentant si také brousí zuby na kov nejcennější.

Posledním z Krnováků, který zasáhne do bojů, bude Milan Greguš. Taktéž český reprezentant ve věkové kategorii masters 1 se vrací po vleklém zranění zad. Ale již má za sebou nějaké závody a měl by být zcela fit. Také on pomýšlí v kategorii do třiadevadesáti kil na zlatou medaili.

Jak si krnovští siláci povedou, se můžete přijít podívat v sobotu od 10 hodin do sportovní haly Lokomotivy Krnov. Velký počet soutěžících (31 mužů a 2 ženy) jistě zaručí zajímavý sportovní zážitek. Kdo se do haly nedostane, může celý průběh sledovat i on-line na internetu webu www.powerlifter.cz/live.

Časový harmonogram:
8.00 - 9.30 prezentace a vážení
9.30 - 10.00 rozdělení do skupin
10.00 - 16.00 soutěž
16.00 - 16.30 vyhlášení