„Účast byla o něco slabší, někteří závodníci bohužel nestačili opravit svá auta po závodě v Žamberku. Ale i tak to byla moc hezká podívaná," povídal promotér série autokrosových závodů Jan Dohnal.

Soutěžilo se opět ve třech divizích (N-1400ccm, D.1. a D.2.). V nejnovější divizi N si to mezi sebou rozdali pouze tři jezdci. „To je prostě daň za nově otevřenou divizi, ještě se nedostala tak do povědomí. Chybí ještě aspoň tři další závodníci, aby získala na atraktivitě," uváděl Jan Dohnal a hned dodával: „Náklady na závodění v téhle divizi jsou minimální. Právě proto jsme ji otevřeli, kvůli dostupnosti jak finanční, tak i materiální."

V divizi D.1. se očekávaly tvrdé souboje hlavně mezi trojicí zkušených jezdců, Jiří Křístek, František Zachara a Petr Soška. Z tohoto souboje brzy vypadl František Zachara, kterého postihla veliká smůla. „On je jedním z horkých favoritů divize, jenže v tomto závodě nebodoval. Hned v první základní rozjížďce mu bohužel přestal fungovat motor a bylo po nadějích na dobré umístění," komentoval dění v první divizi hlavní organizátor.

Perfektní taktický výkon předvedl Jiří Křístek, který druhý závod seriálu dotáhl k vítězství. Za ním pak skončil Petr Soška. V divizi D.1. letos startuje nejmladší jezdec seriálu Lukáš Kubesa, který vybojoval bronz. „Je to talent k pohledání. Tak se o něm vyjadřují nejen jezdci, kteří s ním závodí, ale úplně všichni, kteří naše závody sledují," představil vycházející hvězdu autokrosu Jan Dohnal.

STUPNĚ VÍTĚZŮ divize D.2. Zleva: Stanislav Salek, Martin Harasim a Jiří Rotter.

STUPNĚ VÍTĚZŮ divize D.2. Zleva: Stanislav Salek, Martin Harasim a Jiří Rotter.

Nejvýkonnější kategorie, divize D.2. patří vždy k vrcholům každého závodního dne. „Škoda, že právě v této divizi nestartovalo více aut. Právě tady se projevilo, že někteří jezdci nestihli opravit vozy po žambereckém závodě. Mohlo to být ještě zajímavější," podotkl promotér Dohnal.

Velikého úspěchu dosáhl štěpánkovický Martin Harasim, který za ta léta, co v Rýmařové závodí, vyhrál vůbec poprvé. „A musím říct, že zaslouženě," poznamenal Jan Dohnal. Další velký favorit divize D.2. Stanislav Salek si ze stříbrného místa kontroloval svou pozici průběžně vedoucího závodníka divize. „Na Martina jsem dneska neměl. Vítězství mu strašně přeji," usmíval se druhý Salek. Na nejnižší, tedy třetí stupínek se dostal nejstarší jezdec seriálu, domácí Jiří Rotter.

„Chci poděkovat našim věrným divákům. I když se ten den v Rýmařově konalo více akcí, tak si na náš závod cestu našli. Moc velký dík za přízeň," uzavřel Jan Dohnal.

Třetí díl Rýmařovského poháru se jede v sobotu 11. června. Start závodu je opět naplánován na 10.00 hodin.

Divize N-1400
1. Martin Scheidel (Opava)
2. Miroslav Šuba (Rýmařov)
3. Vladimír Palát (Rýmařov)

Divize D.1.
1. Jiří Křístek (Uničov)
2. Petr Soška (Opava)
3. Lukáš Kubesa (Opava)

Divize D.2.
1. Martin Harasim (Štěpánkovice)
2. Stanislav Salek (Rýmařov)
3. Jiří Rotter (Rýmařov)