K naočkování měla Veronika hned několik důvodů. „Jsem v životní formě a nemám obavy, že bych nákazu covidem nepřežila. Ale v mém okolí je spousta lidí z ohrožených skupin, starších i zdravotně postižených lidí, které nechci ohrozit. Čeká mě totiž celá řada zápasů a cestování jak po republice, tak i po světě, takže riziko nákazy je velké,“ nechala se slyšet sympatická Veronika.

Daniel Dydowicz
Potvrzeno: Dydowicz míří do Břidličné

Dalším důvodem je fakt, že zná hodně mladých lidí a má za to, že svým příkladem může ovlivnit jejich rozhodnutí. „Nebaví mě, když jsou zavřené tělocvičny, bazény, fitka, knihovny a kluby. Nebaví mě pořád nosit respirátor. Když bude drtivá většina z nás naočkovaná, tak bude covid minulostí. Třeba někoho svým postojem inspiruji,“ uvedla sportovkyně, jejíž cíl je uspět ve slavné UFC.

Ředitel SZZ Krnov Ladislav Václavec aktivitu mladé reprezentantky ocenil: „V našich očkovacích centrech jsme naočkovali přes 31 tisíc lidí. Stále se nejvíce očkují generace 30+. U mladších a středoškoláků je zájem nižší, proto je fajn, když se známé tváře rozhodnou očkování na základě vlastního rozhodnutí propagovat. Veronice děkuji a přeji hodně sportovních úspěchů.“ Na očkování se v krnovské nemocnici čeká maximálně jeden až dva dny.