„V Krnově probíhá každoročně hudební festival, florbalový Orca summer cup. Jinak, co se týká sportu, tak nic dalšího velkého. To nás vedlo k tomu, že bychom se s naším projektem zaměřili na sport,“ řekl Nikolas Tilkeridis, který přišel s nápadem sportovní festival uspořádat. „Měli jsme ho v plánu uspořádat v červnu letošního roku, jenomže vypukla koronavirová pandemie, tak jsme se rozhodli ho přeložit na rok 2021. Věřím, že tentokrát už to vyjde,“ je optimistou hlavní organizátor. Záštitu nad akcí bude mít jak město Krnov, tak Moravskoslezský kraj. „Náš projekt je zaujal. Budeme mít jejich podporu. Ono by to ani jinak nešlo,“ podotkl Tilkeridis, aktivní fotbalista. Hlavním pořadatelem akce je Sportfest z.s. „Dali jsme dohromady organizační tým, který bude celou akci pořádat,“ dodal.

Hlavní základna festivalu bude v krnovském sportovním areálu. „Festival se bude skládat s turnajů ve fotbale a florbalu. Závodit se bude na freestyle koloběžkách a skateboardech,“ vyjmenovává hlavní organizátor sportovního festivalu. Pro rodiny a širokou veřejnost organizátoři připravili veřejný běh a tenisový turnaj.

Během celého dne proběhne prezentace sportovních oddílu z Krnovska a Bruntálska. Představen bude zrekonstruovaný atletický stadion. „Jelikož cílíme na děti. Součástí festivalu budou i naučné stránky proti protidrogové prevence a zdravotního životního stylu,“ přibližuje Nikolas Tilkeridis a dodává: „Během nabitého programu si na své přijdou i milovníci hudby. Oslovili jsme i kapely, nutno říci, že předběžně jsme domluveni s jednou hodně známou skupinou.“

A kdy akce proběhne? „Předběžně se jedná o šestadvacátý červen. Začátkem roku spustíme speciální internetové stránky, na kterých budeme veřejnost průběžně informovat. Věřím, že tentokrát nás koronavirová pandemie nezastaví,“ uzavřel Tilkeridis.