Basketbalový maraton je akce pořádaná oddílem SK Bruntál, která ve městě začíná být čím dál tím zavedenější. Na konci loňského roku se uskutečnil už její čtvrtý ročník. Princip je jednoduchý. Na palubovce se proti sobě postaví dva týmy a bez ustání hrají basketbal. Skóre přitom nikdo nepočítá.

„Ze začátku se snažíme, aby se na hřišti potkávali věkově stejní basketbalisté. Postupem času, kdy hráči začnou odpadat, se to promísí. Dohromady tak hrají všichni členové jednotlivých kategorií. Celkově nás bylo padesát a přijeli také hráči z Ostravy nebo Opavy,“ komentoval trenér druholigových bruntálských basketbalistek Dalimil Morys a ještě doplnil:

„Holky, co působí ve druhé lize, se zapojily také, ale především ty mladší. Kromě současných basketbalistů a basketbalistek dorazili i ti, co hájili naše klubové barvy v minulosti.“

Udržet hráče ve střehu není pro organizátory maratonu jednoduché. Postupem času houfně ubývají síly a svižný basketbal se především nad ránem mění spíše v ploužení po palubovce. Naposledy se začalo v 17 hodin a celá akce se „zabalila“ okolo šesté ráno.

„Doufali jsme, že se dostaneme přes rozednění, ale nakonec jsme se přes to bohužel nepřehoupli. Do ranních hodin zůstalo asi dvacet lidí. Hráči přespávají v hale ve spacácích. Vždycky se snažíme pravidelně střídat. Část basketbalistů jde spát, část je na hřišti a mění se to. Že se maraton blíží ke svému konci, poznáte podle toho, že dostat hráče ze spacáku je čím dál tím složitější, až se vám to nepodaří vůbec. (smích)

Pokračujeme také do té doby, pokud to ještě stále připomíná basketbal. V závěru už totiž chybí síly a účastníci maratonu už jen přechází palubovku,“ pokračoval Dalimil Morys, jenž věřil, že maratonský rekord osmnácti a půl hodiny se povede překonat. Nicméně to se nakonec nestalo.

Další možnost SK Bruntál možná nabídne letos v létě. „Rádi bychom uspořádali letní maraton ve streetballu anebo v klasickém basketbalu. Vidíme to někdy na přelom srpna a září. Nic jistého v tuto chvíli ale ještě není,“ doplnil jeden z trenérů bruntálského klubu.