V hotelu Slezan v Bruntále proběhl již pětatřicátý ročník ankety vyhlášení nejlepších sportovců okresu Bruntál. Tradiční akci moderoval tajemník Okresního sdružení ČSTV Bruntál Jan Urban, který v úvodu slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců okresu za rok 2010 přivítal samotné sportovce i pozvané hosty.

„Jsme rádi, že alespoň touto formou můžeme ocenit naše nejlepší sportovce z okresu a upozornit na jejich výborné výkony a talent,“ řekl úvodem Jan Urban. Na vyhlášení byli také přítomni starostové měst a obcí, odkud pocházejí ocenění sportovci.

Právě oni předávali osobně hodnotné ceny. Před samotným vyhlášením vystoupily mažoretky a sportovní gymnastky Slavoje Bruntál, které předvedly velmi pěkné představení a navodily výbornou atmosféru.

Úspěšní karatisti a kulturistka

Poté již přišlo na řadu oceňování sportovců. Jako první si přišel pro cenu zkušený bruntálský karatista, dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa David Dvořák. „Léta jsou cítit, ale zdraví drží, tak věřím, že ještě nekončím“, pronesl při přebíraní ceny bruntálský úspěšný karatista. Také dalším vyhodnoceným byl karatista z Bruntálu Michal Hrubý, který se stal mistrem světa mezi jednotlivci i v družstvech. Hrubý je momentálně v zahraničí, a tak cenu za něj převzal bratr.

Stejně jako loni, tak také letos si pro zasloužené ocenění došla mistryně světa a Evropy ve fitness kulturistice Eva Jordová z Bruntálu. Ta má za sebou nadmíru úspěšné období. Při krátkém rozhovoru se zmínila, že letos bude startovat na světovém šampionátu. Není vyloučen ani její sportovní přesun do USA, kde má i jisté osobní vazby.

Čtvrtým vyhodnoceným byl opět talentovaný bruntálský karatista Jiří Panáček, který byl třetí na mistrovství světa mezi jednotlivci i v družstvech.

Byli oceněni i mladí a postižení sportovci

Mezi vyhlášenými nescházel ani velmi agilní a nadějný běžec Olympie Bruntál, dvojnásobný mistr České republiky v hale i na dráze, český reprezentant Jakub Šesták. „Rád bych letos docílil kompletní sbírky a vyhrál i třetí závod venku. Věřím, že se mi to podaří,“ dodal nadějný atlet Olympie Bruntál. Pro ocenění dorazila také cyklistka ASC Drak Vrbno pod Pradědem Jana Vyčítalová, která v loňské sezoně stála celkem sedmnáctkrát na stupních vítězů v závodech Českého poháru a mistrovství republiky.

Další oceněnou byla tělesně postižená mistryně České republiky v kuželkách Jana Martiniková z Horního Benešova. Cenu převzal i rýmařovský tělesně postižený kuželkář, mistr České republiky a reprezentant Zdeněk Dočkálek.

Poslední vyhodnocenou sportovkyní za rok 2010 byla úspěšná a nadějná závodnice Eva Haltofová z Vrbna, která také nebyla z osobních důvodů přítomná. Eva soutěží v barvách Sportovního klubu při Sportovním gymnáziu Vrbno a největší úspěchy sbírá v orientačním běhu na lyžích. V této disciplíně vyhrála mistrovství republiky a teď míří i na evropský šampionát do Norska.

Na závěr vyhlášení sportovců za rok 2010 popřál předseda ČSTV Jiří Plchot všem hodně úspěchů do další činnosti a s přítomnými se rozloučil místostarosta Bruntálu Jedlička.