TJ SLAVOJ BRUNTÁL v. BK ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 59:44 (14:16, 8:13, 17:10, 20:5)

Úvod sobotního utkání byl ve znamení velké nepřesnosti, nedůrazu a neproměňování šancí ze strany Slavoje. Hostující tým potvrzoval, že patří k nejlépe bránícím týmům v soutěži. Domácím hráčkám se nedařilo dostávat pod koš, a tak většina střeleckých pokusů byla ze střední vzdálenosti a nepřesná. Hosté snadno získávali míče a zakládali rychlé protiútoky, které úspěšně za končovali.

V další části se Bruntál v útoku ještě více trápil. V jeho řadách se začala projevovat nervozita a navrch měly dále hráčky Žďáru nad Sázavou. Individuální chyby basketbalistkám Slavoje nepřidaly na klidu a to výrazně poznamenalo hru domácích. Po poločasové přestávce přišel na palubovku zcela jiný domácí tým. Děvčata se v šatně uklidnila a změny v činnosti obrany začaly soupeřkám dělat problémy. Hráčky Slavoje zlepšily pohyb po hřišti a začaly se prosazovat i na doskoku. Díky několika získaným míčům a pěkným kombinacím se Slavoji podařilo bodově na děvčata z Vysočiny dotáhnout.

Poslední část hry již byla v jednoznačné režii bruntálských hráček. Ty se hned v jejím úvodu dostaly do vedení, které postupně navyšovaly až do závěrečného hvizdu. Pěkné a rychlé kombinace, úspěšná střelba, převaha na doskoku a výborná obrana byly odměňovány velkým potleskem fanoušků. Dunění bubnů a mohutné skandování hnaly Slavoj k zaslouženému vítězství.

Body Slavoje: Kateřina Jedličková 18, Monika Pečová 11, Sandra Barnetová 10, Markéta Pečová 6, Martina Pečová 6, Marie Dančiová 4, Eva Svobodová 4, Aneta Hollerová, Michaela Urbanová.

Trojky: 3:0, trestné hody: 21/14-17/8, fauly: 20:23, rozhodčí: Ondřej Hrabal, Ota Baďura.

TJ SLAVOJ BRUNTÁL v. BK PELHŘIMOV 72:39 (27:14, 14:11, 15:5, 16:9)

Domácí začali výtečně a ještě neuběhly ani dvě minuty zápasu a vedli poměrem 10:0. Tento vývoj přinesl bruntálským hráčkám uspokojení. Domácí se přestali na hru soustředit a umožnili pelhřimovskému týmu dostat se zpět do hry. Důrazná domluva trenérů v oddechovém čase a prostřídání zabralo. Od toho okamžiku měl domácí tým v herních činnostech jasně navrch a směřoval ke druhému víkendovému vítězství. Zápas s Pelhřimovem ale nebyl pro diváky tak pohledný jako předchozí ze Žďárem. Utkání provázely nepřesnosti a zbytečné chyby. Basketbalovou lehkost musela nahradit bojovnost. Všechny domácí hráčky ale odvedly maximum a po zásluze si za potlesku fanoušků vybojovaly druhé vítězství v řadě.

Body Slavoje: Kateřina Jedličková 20, Sandra Barnetová 16, Monika Pečová 15, Markéta Pečová 10, Marie Dančiová 5, Aneta Hollerová 2, Martina Pečová 2, Michaela Urbanová 2, Eva Svobodová.

Trojky: 4:3, trestné hody: 25/10-24/12, fauly: 22:19, rozhodčí: Ondřej Hrabal, Ota Baďura.

„Za oba zápasy zaslouží děvčata pochvalu. Tento víkend se nám nedařilo střelecky. Některé hráčky nastoupily po tréninkovém výpadku. Ale v obou zápasech se s tím porvaly a odevzdaly maximum. Nejvíce mě potěšil kolektivní výkon. A krásný byl pohled do tváří spokojených holek z dobře odvedené práce a z toho, že udělaly radost svému publiku," řekl po druhém vítězném utkání kouč domácího kolektivu Dalimil Morys.