LEDEN

Hráčka roku v Bruntále

Bruntál – Halový turnaj v kopané žen uspořádala Olympie Bruntál v bruntálské sportovní hale za účasti čtyř
mužstev. V týmu Chemokomex Praha Vysočany se představila i nejlepší fotbalistka roku České republiky Petra Divišová, která výrazně dopomohla svému družstvu k vítězství před domácí, dnes již druholigovou Olympii Bruntál.

Liga sálovky poznala vítěze

Bruntál – Ve sportovním hale v Bruntále byl finálový turnajem play off zakončen další ročník Ligy sálovky. Z vítězství se po skončení radovali fotbalisté Potravin u Šandů před Rapidem Bruntál a Olympii Bruntál.

Přeborníkem OFS Olympia

Bruntál – V bruntálské sporotvní hale byl úvodním turnajem dorostenců zahájen další ročník mládežnických turnajů v halové kopané o přeborníka OFS 2011. Vítězství si odnesli fotbalisté Olympie Bruntál před Vrbnem pod Pradědem, Jiskrou Rýmařov a Slavojem Bruntál.

ÚNOR

Byli vyhlášeni nejlepší sportovci

Bruntál – Pětatřicátý ročník tradiční ankety vyhlášení nejlepších sportovců okresu se uskutečnil v bruntálském hotelu Slezan. Mezi vyhlášenými sportovci byli bruntálští karatisté David Dvořák, Michal Hrubý a Jiří Panáček. Dalšími oceněnými byli mistryně světa a Evropy ve fitness kulturistice Eva Jrodová z Bruntálu, nadějný běžec Olympie Bruntál Jakub Šesták, cyklistika ACS Vrbno pod Pradědem Jana Vyčítalová, tělesně postižená sportovkyně Jana Martiníková z Horního Benešova a tělesně postižený sportovec Zdeněk Dočkálek z Rýmařova.

Nováci úspěšní

Město Albrechtice – Mentálně postižení běžci na lyžích Města Albrechtic SK Nováci ve složení Ivo Chodurek, Vilém Gabčo, Ladislav kantor a Marián Křenek se úspěšně zúčastnili jedenadvacáté zimní olympiády v Krkonoších, odkud si přivezli tři zlaté a tři bronzové medaile.

Hokejisté dosáhli na baráž

Horní Benešov – Vítězství v krajské lize posunulo hornobenešovské hokejisty do barážových bojů o druhou národní hokejovou ligu, kde měli za soupeře tým Moravských Budějovic a Šternberka. Horní Benešov sice na soutěž nedosáhl, ale i přes třetí místo ve skupině sehrál v baráži důstojnou roli.

BŘEZEN

Šesták dvakrát zlatý

Praha – Vynikajícího úspěchu dosáhl Jakub Šesták z Olympie Bruntál na pražském mistrovství republiky dorostu a juniorů v atletice. Šesták vybojoval zlaté medaile v kategorii dorostenců v bězích na 3000 metrů a 1500 metrů, kde předvedl výborný taktický výkon a nedal svým soupeřům šanci. Ke dvěma zlatým přidal bruntálský běžec i kvalitní osobní rekord na 3000 metrů.

Bruntálským střelcům se dařilo

Bresca, Itálie – V severoitalské Brescii se uskutečnilo halové mistrovství Evropy ve sportovní střelbě a v barvách české juniorské reprezentace se na něm představili i bruntálští střelci Jindřich Dubový a Markéta Krykorková. Svěřenci Vladimíra Novotného, kteří studují na bruntálském gymnáziu, si vedli znamenitě. Jindřich Dubový obsadil v disciplíně vzduchová pistole na šedesát ran výtečné třetí místo. Jeho oddílová kolegyně Markéta Krykorková skončila těsně na nepopulární čtvrté pozici.

DUBEN

Medaile karatistů

Lovosice – Mistrovství České republiky dospělých v karate všech stylů se uskutečnilo v Lovosicích, kam se nominovala i trojice závodníků z Klubu karate dó Bruntál. Nejhoršího výsledku dosáhl v kumite mužů Lubomír Vaverka, který v boji o postup do semifinále vedl, ale pro zranění musel vzdát a obsadil konečné páté místo. Zkušený David Dvořák postoupil v kumite mužů až do semifinále, kde svedl tuhou bitvu o finálovou účast. David ale dostal trestný bod a do finále postoupil českobudějovický borec. V boji o třetí příčku nedal Dvořák šanci hodonínskému karatistovi a hladce zvítězil. V kumite žen si výborně vedla Štěpánka Šajnarová, která nenašla v celém mistrovství přemožitelku a odvezla si domů titul mistryně České republiky.

Vydařená Velká cen Bruntálu

Bruntál ů Kvalitní početné obsazení a velmi vydařený průběh měl v pořadí již čtvrtý ročník mezinárodní Velké ceny Bruntálu v plavání. Do bruntálského Wellness centra se sjelo na 150 plavců z dvaadvaceti oddílů Polska, Slovenska a České republiky. Výbornými výkony na sebe upozornil Petr Gregor v kategorii mužů, Kristýna Galičková v kategorii žen a mezi nejmladšími závodníky pak Roman Procházka.

Gregor přivezl čtyři zlaté

Perm, Rusko – Bruntálský plavec Petr Gregor se zúčastnil 20. ročníku mezinárodního mistrovství Ruska v plavání Masters a vedl si znamenitě. Gregor famózně reprezentoval plavecký klub z Bruntálu a dokázal mezi 410 plavci z pětatřiceti oddílů mnoha zemí proměnit čtyři starty ve čtyři zlaté medaile.

KVĚTEN

Kašpaříková vicemistryní republiky

Bruntál – Moderní gymnastka z Bruntálu Veronika Kašpaříková získala stříbrnou medaili na mistrovství ČR ve Žďáru nad Sázavou v kategorii starších kadetek.

Tři tituly do Bruntálu

Brno – Mistrovství ČR v karete stylu goju ryu se uskutečnilo v Brně a členové Klubu karate dó Bruntál na něm získali celkem šest medailí a stali se druhým nejúspěšnějším oddílem na brněnském mistrovství. Benjamínek mezi žáky Filip Dvořák si odvezl páté a sedmé místo. Dorostenci Jiří Martínek a Jan Žatka se podělili o páté až šesté místo. David Dvořák si z Brna přivezl jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili. Úspěšný byl i Lubomír Vaverka, který získal jedno zlato a jeden bronz. Stříbrem se mohl pyšnit Jiří Panáček a mistrovství v Brně završila ziskem zlaté medaile Štěpánka Šajnarová.

ČERVEN

Plavci Slavoje byli úspěšní

Karviná – Na plaveckém poháru České republiky desetiletých žák si v Karviné výtečně vedli i mladí závodníci Slavoje Bruntál, Roman Procházka, Michal Nepožitek a Julie Tydlačková. Dařilo se zejména Romanu Procházkovi, který vyhrál závod na 100 metrů motýlek a výborné druhé místo přidal v závodě na 200 metrů volný způsob.

David Dvorský zazářil

Moravský Beroun – Rodák z Moravského Berouna a jezdec cyklistické královéhradecké stáje SK Whirlpool – author, David Dvorský zazářil na prestižním cyklistickém závodě kolo Slovenska. Dvorský se dostal do stokilometrového úniku společně se dvěma ukrajinskými závodníky a závěr závodů dokázal proměnit ve skvělé druhé místo. Před Dvorským skončil jen vítězný Ukrajinec Kononenko.

Ženy Olympie v lize

Bruntál – Velkého úspěchu dosáhl dívčí tým Olympie Bruntál, který dokázal suverénně vyhrát divizní skupinu E a zajistit si přímý postup do druholigové soutěže žen. Fotbalistky Olympie tak byly odměněné za celoroční poctivý přístup nejen k samotným utkáním, ale i tréninkovému procesu.

ČERVENEC

Vydařený Jezdecký den

Světlá Hora – V jezdeckém areálu ve Světlé Hoře proběhl za velkého zájmu veřejnosti a účasti předních českých koní a žokejů další ročník jezdeckého dne. Zaplněný světlohorský areál viděl celkem šest dostihů. Vítězi se stali Ignáciio a Baggio s Jaroslavem Myškou, Modena a Happy Orienta Lion a Step Dancer s Josefem Váňou.

Plavci Slavoje úspěšní

Opole, Zlín – Velmi úspěšně si vedli členové plaveckého oddílu Slavoj Bruntál na mezinárodních závodech v Opole a mistrovství České republiky dorostu ve Zlíně. V Opole na sebe upozornili Roman Procházka vítězstvím v závodech na 50 metrů motýlek, 50 metrů volný způsob a 200 metrů volný způsob. Dobře si v Polsku vedl i Michal Nepožitek, který obsadil na 200 metrů volný způsob druhé a na 50 metrů motýlek třetí místo. Na mistrovství ČR dorostu ve Zlíně startoval bruntálský odchovanec Milan Kašpařík a vedl si skvěle. Zlaté medaile vybojoval nejprve na tratích 100 a 200 metrů motýlek a poté získal prvenství se svými oddílovými kolegy ve štafetách na 4x100 a 4x200 metrů volný způsob.

SRPEN

Fotbalistky Olympie začaly ligu

Bruntál – Po postupu z divizní soutěže sehrály své premiérové utkání fotbalisty Olympie Bruntál na svém hřišti v Moravskoslezském Kočově. Bruntálské hráčky přivítaly celek Elserma Brumov a po nerozhodném prvním poločase dokázaly ve druhém rozhodnout a připsat si první tři cenné body.

V Amíru je mistryně republiky

Rudná pod Pradědem – Jezdecký klub Amír má ve svých řadách opravdový jezdecký klenot s velkou budoucností. Viktorka Theimerová dokázala na mistrovství ČR ve Zduchuvicích u Prahy v konkurenci stovky koní a jezdců vybojovat se svým koníkem Sagarem titul mistryně ČR ve skocích kategorie dětí od osmi do dvanácti let na pony. K mistrovskému titulu přidala nadějná jezdkyně z Rudné ještě bronzovou medaili v drezúře.

ZÁŘÍ

Plavci byli na mistrovství úspěšní

Praha, Hlučín – V průběhu prázdnin se plavci Slavoje Bruntál zúčastnili mistrovství ČR v Praze Podolí a mistrovství ČR v dálkovém plavání v Hlučíně. Na pražském šampionátu startovali bruntálští plavci Petr Gregor a Milan Kašpařík. Gregor skončil na 50 metrů volný způsob na 20. místě a v závodě na 50 metrů motýle patnáctý. Kašpařík ve své silné disciplíně na 200 metrů motýlek obsadil, až ještě dorostenec, mezi muži výtečné páté místo. K tomu si ještě bruntálský plavec vybojoval titul mistra ČR ve štafetě na 4x100 metrů polohový závod. Na hlučínském mistrovství v dálkovém plavání bojovali Roman Procházka, Michal Nepožitek a Milan Kašpařík. Procházka obsadil na trati jeden kilometr sedmé a Nepožitek deváté místo. Velmi dobře si vedl Kašpařík, který skončil v závodě na 5 kilometrů na 4. místě a bronzovou medaili vybojoval na trati deset kilometrů.

Mistr Evropy ze Slavoje

Jalta, Krym, Ukrajina – Mistrovství Evropy Masters v plaveckých sportech se uskutečnilo na osmidráhovém padesátimetrovém bazénu hotelového komplexu Jalta (Krym, Ukrajina). Startoval na něm i plavec Slavoje Bruntál, Petr Gregor. Evropského mistrovství se zúčastnilo na 1667 plavců ze 35 zemí a plaveckých 450 klubů. Plavec Slavoje se mezi dvaceti muži a šesti ženami z osmi českých klubů vedl skvělým způsobem a nemalou měrou se podílel na úspěchu českých reprezentantů, kteří na Jaltě vybojovali celkem 34 medialí, z toho 14 zlatých, 11 stříbrných a 9 bronzových. V disciplínách 100 metrů motýlek a 100 metrů prsa získal Gregor stříbro, na 50metrů motýlek obsadil za bývalým olympionikem Silantievem 3. místo. Největšího úspěchu dosáhl Gregor v královské disciplíně na 100metrů volný způsob, kde časem 0:54,82 zvítězil před svými soupeři rozdílem třídy a vybojoval pro klub Slavoje Bruntál první evropský titul.

Theimerová je nejvšestrannější

Rudná pod Pradědem – Dvanáctiletá jezdkyně Viktorie Theimerová z JK Amír vybojovala v Lošticích u Olomouce titul mistryně všestrannosti dětí do dvanácti let. Viktorie nezvítězila na svém obvyklém koni Sagarovi, ale na osmileté Tublatance.

ŘÍJEN

Karatisté přivezli z Evropy sedm medailí

Barcelona, Španělsko – Patnácté mistrovství Evropy v karate stylu gojo ryu se uskutečnilo ve španělské Barceloně a ČR reprezentovala i pětice členů Klubu karete dó Bruntál. Michal Hrubý se ukázal v kata jednotlivců, David Dvořák v kumite mužů Masters, Jiří Panáček v kumite mužů, Štěpánka Šajnarová v kumite žen a ve sboru rozhodčích reprezentoval Vít Žatka. Bruntálští karatisté si vedli znamenitě a všichni si odvezli medaile. Michal Hrubý v kata vybojoval bronz. Stejnou medaily získal David Dvořák v kumite Masters. Bronzovou medaili si odvezl také Jiří Panášek v kumite mužů. V kumite žen reprezentovala Štěpánka Šajnarová, kde podlehla rumunské reprezentantce a získala stříbrnou medaili.

LISTOPAD

Fotbal zakončil první polovinu

Okres – Zakončena byla první, podzimní polovina mistrovských fotbalových soutěží a zástupci našeho okresu velký důvod k jásotu nemají. Krnovští fotbalisté bojují o udržení a obsazují po šestnáctém předehrávaném kole jedenáctou pozici s tříbodovým náskokem na poslední Slavičín. Dobře si vede ve svém premiérové účasti ve druhé lize žen tým Olympie Bruntál, který je na čtvrté pozici. V krajském přeboru čeká náročné jaro na fotbalisty Jiskry Rýmařov. Rýmařovští jsou na předposledním místě se stejným počtem osmi bodů jako poslední Oldřišov. Slavoj Bruntál se v I.A třídě propadl až na jedenácté místo se čtyřbodovým náskokem na poslední Stěpánkovice. Nijak valné nejsou až na pozici týmu Břidličné a Úvalna ani výsledky našich zástupců v I.B třídě.

Bruntál má mistryni světa

Los Angeles, USA – Tak jako na mistrovství světa ve fitness kulturistice v roce 2009 v kanadském Montrealu, tak i v letošním roce v americkém Los Angeles nenašla kulturistka Eva Jordová z Brutnálu v silné celosvětové konkurenci přemožitelku a zaslouženě získala opět titul mistryně světa pro rok 2011.

PROSINEC

Bruntálský plavec s medailemi

Česká Třebová – V České Třebové se uskutečnilo mistrovství ČR desetiletých žák v plavání a zastoupení na něm měl plavecký klub v Bruntále v podobě Romana Procházky. Bruntálský plavec si nevedl špatně a bilance tří třetích míst, jednoho pátého a jednoho sedmého místa to jen dokazuje.

Žákům OFS Bruntál se daří

Opava – Spanilou sezonu 2011 zakončil žákovský reprezentační výběr okresního fotbalového svazu Bruntál meziokresním halovým turnajem v městské sportovní hale v Opavě. Výběr OFS Bruntál ztratil body pouze s Ostravou a připsal si další vítězství. V sezoně 2011 tak reprezentace OFS Bruntál dokázala v silné konkurenci okresů Moravskoslezského kraje ze šesti akcí pět dotáhnout do vítězného konce a navíc si připsala i páté místo na republikovém finále v Hluku na Moravě.

Jiří Stanovský
Pavel Habram