Účastníci oblíbeného turnaje byli rozděleni do několika skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Postup ze základních skupin si zajistili vždy dva nejlepší šachisté. Nepostupovalo se do semifinálové skupiny, nýbrž rovnou do finálové skupiny. Turnaj se díky kvalitě jednotlivých hráčů protáhl až do večerních hodin. Ani ti, kteří nepostoupili do bojů o přeborníka z restaurace, neodcházeli, a tiše přihlíželi soubojům plných zvratů.

Vyhrál Krnovan

Amatérským přeborníkem- Krnovska se po několika hodinách turnaje stal Ladislav Vencl z Krnova. Na druhém místě skončil Geras Kostas, který byl ve finále nelehkým soupeřem. Třetí příčku díky své dobré taktice na šachovnici vybojoval Jaromír Vinklér. „Zvláštností turnaje bylo, že na prvních třech příčkách skončili v letošním ročníku turnaje šachisté z Krnova,“ řekl jeden z organizátorů.

Nejlepší šachisté Krnovska dostali na památku medaile, diplomy a krásné věcné ceny. „Průběh turnaje měl letos opět vysokou úroveň. O tu se postarali nejen všichni hráči, kterým gratulujeme k jejich výkonům, ale také provozovatelé restaurace. Jim patří díky za poskytnutí prostor. Cílem turnaje není jen poměření sil mezi šachisty, ale také setkání s přáteli, na něž mnohdy během roku hráči nemají čas,“ dodali organizátoři.