Díky nepřízni počasí muselo být celé basketbalové klání přesunuto do bruntálské sportovní haly. V nejpočetněji obsazené kategorii E byl velkým favoritem několikanásobný vítěz bruntálských turnajů, tým Peťulka a spol z Ostravy.

Po hladkém postupu ze základní skupiny ale narazil v semifinále na borce z Rýmařova a po dramatické bitvě se musel spokojit jen utkáním o bronz. Ve druhém semifinále nedali žádnou šanci svému soupeři hráči Lahody.

Finálový zápas byl opakováním souboje ze základní skupiny, kde Lahoda porazila Rýmařov o dva body. Rýmařov, jenž se poskládal na poslední chvíli před turnajem, se postupně sehrával a v posledním utkání turnaje ukázal svou skutečnou sílu.

Po počátečním oťukávání se v průběhu hry atmosféra přiostřila.

Hráči nenechávali soupeři nic zadarmo, skóre se neustále přelévalo ze strany na stranu. O konečném výsledku rozhodli až poslední minuty. V nejmladší kategorii se nám poprvé představila bruntálská děvčátka Kočičky a proti zkušenějším soupeřům získávala své první zkušenosti.

Prvenství se podařilo vybojovat mazákům, jenž se soustředili v týmu Chelsea. Druhé místo obsadil chlapecký tým Rychlé míče. Nejméně obsazená kategorie svedla proti sobě převážně chlapecký tým Fish The Dry a převážně dívčí tým Puberťáci. Dva vzájemné souboje dopadly lépe pro Ryby, jež si odnesly zlatou placku.

V kategorii adolescentů zvládli nejlépe zápasy My čtyři, jenž na poslední chvíli sehnali do svého týmu dívku. Další příčky patřily Jumping Balls a převážně dívčímu týmu AND1. Dva týmy této kategorie se představily i v kategorii E. Pod názvy Péra a Ti mladší sice obsadili poslední příčky, ale se svými staršími soupeři odehráli několik vyrovnaných zápasů.

Nejstarším hráčům se podařilo poskládat tři družstva. Bronzovou medaili si vydřeli čistí amatéři. O zlatě se rozhodovalo mezi rodinným týmem Šuťáci a kamarádským týmem Míša a spol.

I přes nepřízeň počasí a hektickém přesunu do haly se opět uskutečnilo příjemné setkání příznivců moderního odvětví basketbalu a většina účastníků se již teď může těšit na další, v pořadí již pátý ročník, který přinese opět několik novinek a sportovních příležitostí.