Do prestižního závodu postavil své družstvo i domácí oddíl silového trojboje TJ Lokomotiva Krnov. V jeho barvách se představil zkušený závodník Milan Greguš či opět v dobré formě závodící Petr Vlach. Krnovský tým oproti ostatním družstvům má ve svých řadách také dva vynikající junioři, kterými jsou Jan Fiala s Markem Krnáčem. Tito mladí siláci dýchají starším konkurentům na záda a jsou označováni za novou generaci českého silového trojboje.

Každý ze závodníků při silovém trojboji startuje ve třech disciplínách. Nejdříve absolvují všichni závodníci tři pokusy ve dřepu. Poté tři pokusy v bench pressu a v závěru čekají soutěžící tři pokusy v mrtvém tahu. Hmotnost každého z borců je přepočítávána koeficientem a tím se násobí jeho maximální výkon v každé disciplíně. Celkové body jednotlivců, které vzniknou po tomto násobku, se sečtou a můžou se určit pořadí družstev.

Dobré výkony

Z krnovského družstva se nejlépe dařilo Milanovi Gregušovi, který sice oproti minulým závodům snížil svoji osobní hmotnost, ale výkony zůstaly úctyhodné. Při devětaosmdesáti kilogramech dřepl 255 kg, benč 190 kg a potáhl 245 kg. Devadesátikilogramový Petr Vlach absolvoval závody: dřep 210 kg, benč 132,5 kg, mrtvý tah 240 kg. Stejně jako Vlach vážil i další Krnovák Marek Krnáč. V kategorii juniorů dokázal dřepnout 220 kg, benčnout 160 kg a potáhnout 200 kg. O něco lépe se vedlo Janu Fialovi, který s osobní váhou sto kilogramů dřepl 240 kg, benčl 155 kg a potáhl 215 kg.

Krnovské družstvo skončilo celkově na šesté příčce. Zvítězil tým TJ Olympia Zlín před Sokolem Vršovice. Třetí příčku obsadil Power fitness Mladá Boleslav. Při víkendových závodech se nevedlo borcům z Těškovic, kteří skončili poslední. To závodníci z vítězného týmu si atmosféru krnovských závodů pochvalují.

„Do Krnova jezdíme na závody pravidelně. Mají špičkovou úroveň a závodí se v dobré kulise. Tentokráte přišlo méně diváků, což nás trošku mrzelo, ale na našich výkonech to znát doufám nebylo,“ řekl s úsměvem Petr Zámečník, nejstarší závodník vítězného družstva TJ Olympia Zlín.