Tohoto klání se zúčastnilo devět klubů, mezi kterými nemohl chybět ani krnovský oddíl silového trojboje TJ Lokomotiva. Ten vyslal na šampionát hned pět mladých nadějných závodníků.

„I když naši „lifteři" patřili mezi nejmladší účastníky soutěže, tak se rozhodně neztratili a bodovali i mezi staršími a zkušenějšími borci. Nevyhodnocovalo se totiž podle věkových kategorií, ale pouze podle váhy," povídal předseda krnovského oddílu a trenér Václav Stuchlík.

Jako první nastoupil devatenáctiletý debutant Filip Hasmanda, který závodil v kategorii do šestašedesáti kilogramů, kde skvělými a jistými pokusy 120 kilo ve dřepu, pětaosmdesát v benchpressu a 152,5 kilogramu v mrtvém tahu vybojoval na svých prvních závodech hned zlatou medaili.

V kategorii do sedmdesáti čtyř kilogramů měl krnovský celek hned dva trumfy. Prvním byl dvacetiletý Jiří Procházka, který po výkonech 135 kilo ve dřepu, 95 kilogramů v benchpressu a 162,5 kilo v mrtvém tahu obsadil šesté místo.

Tím druhým želízkem v ohni v „sedmdesát čtyřce" byl český reprezentant a účastník mistrovství světa osmnáctiletý Jan Pavlíček. „Honza patřil i přes svůj mladý věk mezi favority. Ale hlavně musel bojovat až do posledního pokusu v mrtvém tahu," říkal Václav Stuchlík.

Po výkonech 140 kilogramů ve dřepu, 110 kilogramů v benchpressu a 170 kilogramů v mrtvém tahu vybojoval skvělé třetí místo ve své kategorii a zároveň absolutní vítězství mezi dorostenci.

V hmotnostní kategorii do 83 kilogramů závodili také dva borci z Krnova. Tím prvním byl osmnáctiletý Pavel Stareček. „Pavel zahájil soutěž krásným výkonem 122,5 kilo ve dřepu. Bohužel potom se zranil v rozcvičovně při benchpressu a už bylo pozdě snížit základní hmotnost 85 kilo, kterou se marně snažil zdolat.

Závody nakonec statečně dokončil mrtvým tahem, kde zvedl činku o hmotnosti 150 kilo," vyzdvihl výkony svého zraněného svěřence Stuchlík a pokračoval: „V důsledku poraněného ramene a tím pádem nezdolání benchpressu se jeho výsledek do konečného vyhodnocení nezapočítal."

Poslední krnovskou nadějí byl zkušený jednadvacetiletý Lubomír Švaňhal, který vybojoval šesté místo za výkony 160 kilogramů ve dřepu, 95 kilo v benchpressu a 210 kilogramů v mrtvém tahu.

„K výborným výkonům přispěli i další členové oddílu, kteří se starali o pohodu závodníků. Je třeba vyzdvihnout masérku Dominiku Skálovou a v roli trenéra a hecíře Lukáše Tomčáka. Ten zhodnotil závody jako úspěšné, krnovský oddíl odvezl z Ostravy tři cenné kovy a v pořadí devíti oddílů se umístil na páté příčce i přes nízký věk závodníků," hodnotil Václav Stuchlík.