Krnovský veterán se do hmotnostní kategorie do sto pěti kilogramů zapsal s osobní váhou 103,39 kg. Do nejposlednější chvíle nebyl na šampionát nominován, protože letos nestartoval na nejvyšších národních soutěžích v trojboji.

Důvěru, kterou mu dala reprezentační komise a o kterou Greguš sám požádal, ani tentokrát nezklamal. Vybojoval bronzovou medaili za trojboj za celkem vzepřených 782,5 kilogramu. A k tomu přidal stříbrý kov za disciplínu benchpress, v ní zdolal činku vážící 235 kilo.

České republice získal Greguš svým medailovým umístěním cenné body pro národní tým.

Po celou dobu konání soutěže se však Milan Greguš potýkal s nepřízní rozhodčích. „Forma byla dobrá, i když jsem v závěru přípravy netrénoval na těžkých váhách. Na Evropu jsem se velmi těšil a to i přes to, že sestava rozhodčích byla opět z větší části vražedná," povídal krnovský silák a pokračoval:

„Hlavní sudí, Francouz, mě nenechal dvakrát dřepnout, úplně mi vzal dva pokusy a spolu s postranním sudím mi dva regulérní pokusy neuznali." Greguš už byl rozhodnutý ze soutěže odstoupit. „Organizátoři mi to rozmluvili," podotkl a dodal: „Podal jsem odvolání a byl mi poskytnut čtvrtý pokus. Dvě stě davadesát jsem pak dal lehce a zůstal ve hře."

Jeho cílem byli skončit na Evropě do druhého místa a vytvoření nového osobního rekordu ve dřepu a bench pressu. Na to ale mohl zapomenout. „Nestandardní negativní chování rozhodčího mi podání kvalitních výkonů neumožnilo. Velmi mě to mrzí a nevím, jestli budu mít ještě někdy chuť na této úrovni soutěžit," říkal zklamaný český reprezentant.

Ve své kategorii masters 1 a váze do 105 kil měl Milan Greguš dalších pět soupeřů, evropských špiček. Krnovský borec zdolal základních a konečných 290 kilo ve dřepu, 235 kilogramů v benčpresu a 257,5 kila v mrtvém tahu. Celkově nazvedal 782,5 kg a stal se druhým vicemistrem Evropy v trojboji.

Na druhém místě se umístil Karel Rada, také reprezentant ČR, výkonem 785 kilogramů. Mistrem Evropy se stal Sune Bak z Dánska mohutným výkonem 897,5 kila.

„Rád bych poděkoval reprezentačnímu výboru ČSST za to, že mi umožnil i letos startovat na Evropě. Rovněž chci poděkovat organizátorům tohoto šampionátu, že se za mě postavili a pomohli mi soutěž dotáhnout k celkovému výsledku," uvádel na závěr Milan Greguš.