Tradičně největší zastoupení v soutěži bude mít místní oddíl silového trojboje, který patří mezi republikovou elitu. Borci z tohoto oddílu se věnují soutěžení závodně, na rozdíl od všech dalších účastníků soutěže budou mít po sezoně a příprava pro ně bude o to náročnější.

V minulých letech se dařilo borcům z Fitness centra Renta. O tom kolik se jich letos utká o krásné ceny v kategorii juniorů a mužů, zatím nikdo neví. I tam se však na nakládací činky nějaká ta kila železa od loňska přidala. Tvrdou přípravu zahájili v letošním roce i siláci z posilovny Jalex. Ti se také v minulých letech rvali úspěšně s konkurencí o přední místa a letos chtějí podat ještě lepší výsledek.

„Tato soutěž je jen pro nás kluky z Krnova. Je to zajímavé srovnání sil. Jde však o to, zasoutěžit si v dobré atmosféře. Poměřit síly s kamarády a pak zajít společně na pivo. Je jisté, že první cena, kterou je zlatý prsten, je velmi lákavá,“ řekl jeden z borců, který si nepřeje být kvůli konkurenci jmenován.

Letošní výkony nejlepších borců by se měly dle organizátorů soutěže pohybovat okolo 180 kilogramů. Vzhledem k tomu, že soutěžící nemají při tlaku dres, tak je výkon úctyhodný.