Naši borci nezklamali a po standardních natrénovaných výkonech postoupili do extraligy, která se do bašty tohoto sportu vrací po třech letech. Úsilí vložené do tréninků bylo zúročeno a příznivkyně nadupaných bicepsů se mají na co těšit.

„Do Krnova vždy rád jezdím,“ řekl Stanislav Krček, bývalý mistr České republiky a rozvedl: „Nyní dělám delegáta Svazu silového trojboje. Atmosféra a organizace při těchto krnovských akcích byla vždy výborná. Je zde dobrý kolektiv kluků a pamatuji, že klub je na vrcholové scéně již pěknou řádku let, což velice oceňuji“. Letos skromný borec ze Zlínska získal titul mistra České republiky v kategorii masters a přitom překonal tři české rekordy.

Krnov nezaváhal

Krnovští zvítězili celkovým ziskem 1656 bodů, druzí se umístili siláci z SK Kuřim s 1628 body a na třetím místě skončilo TJ Sokol Těškovice, které nasbíralo 1580 bodů. Naše tři zlaté trumpety (erb města) reprezentovali Petr Vlach (665 kg), Rémy Krayzel (600 kg), Milan Greguš (725 kg) a Jan Fiala (640 kg).

Mistrovství světa

Naši matadoři již dosáhli nejednoho úspěchu i na mezinárodní scéně. Naposledy na Mistrovství Evropy masters v Plzni 2010 bral Rémy Krayzel bronzovou medaili. Shodou okolností na tom samém místě od včerejška startuje v rámci mistrovství světa. Živě ho můžete sledovat na www.madness.cz/ex/livetv.php.

Petr Vlach, účastník vítězného mužstva po soutěži podotkl: „Rád bych vyzdvihl výkon Honzy, který mne překvapil obrovským zlepšením v mrtvém tahu“. Narážel na nový oddílový rekord Jana Malinovského, který se soutěže družstev neúčastnil a vyhrál v benčpresu Podřipský pohár zvednutím 240 kg.

„Je výborný, ale na trojboj ještě musí fazónu doladit,“ doplnil Petr a zakončil: „Kladné ohlasy mělo nově uspořádané závodiště, za což bych chtěl poděkovat novému vedení oddílu, a dále děkuji nakladačům za skvělou práci, díky které nejen mne, ale i ostatní závodníky uchránili od zranění během celého dne soutěže“.