Projekt slezská liga žáků ve florbale je zaměřen na podporu rozvoje Česko-polské spolupráce v oblasti sportu. Zapojilo se do něj pět základních škol v Euroregionu Praděd. Florbalových zápasů se účastní žáci ve věku od 10 do 14 let, z nichž každá škola sestavila dvě družstva mladších a starších žáků.

V období leden 2010 až březen 2011 se odehraje celkem devět turnajových kol. O prázdninách se uskuteční sportovní soustředění vybraných žáků u Baltského moře.Přeshraniční florbalová liga vyvrcholí závěrečným turnajem v březnu 2011 v Prudniku, kde se dosažené body za jednotlivé výhry sečtou a vyhodnotí.

Projekt Florbalové ligy Euroregionu Praděd má za sebou třetí kolo

Jelikož byl turnaj rozdělen na mladší a starší, zápasy se odehrávaly hned na dvou bruntálských základních školách, a to na ZŠ Okružní 38 a na ZŠ Jesenická 10. Celé sportovní klání začalo slavnostním přivítáním pod vlajkami Česka, Polska a EU, zazněly také národní hymny a po úvodním slovu místostarosty Petra Ryse mohly začít samotné zápasy.

„Naši mladší žáci vstoupili do třetího kola s výbornými výsledky avšak tentokrát se k nim štěstí otočilo zády. I přes velmi tvrdý boj ztratili tři body a sestoupili z prvního místa na místo třetí,“ říká trenér starších žáků ZŠ Okružní Jiří Zaoral. Pro starší žáky to byl turnaj velmi vyvedený a v domácím prostředí se probojovali beze ztráty bodů až k vítězství. Hned v závěsu se na druhé místo vyšplhala ZŠ Andělská Hora a třetí skončilo družstvo hráčů z Opole.

„Tento turnaj jsme sice vyhráli, ale v celkovém hodnocení stále ztrácíme jeden bod na první tým ZŠ Andělská Hora. Další turnaje jsou ještě před námi, tak se nechme překvapit, jak to nakonec dopadne,“ komentuje úspěch bruntálského týmu trenér Jiří Zaoral.

Složení družstva mladších žáků:
Matěj Zapp, Martin Buček, Vlastík Skopalík, Robert Beck, Lukáš Hynek, Dan Andreovský, Tereza Strohnerová, Aneta Čecháková, Jindra Bílka a Ondřej Hrabina.

Složení družstva starších žáků:
Martin Schneider, Tomáš Krpec, Petr Vaněk, Tomáš Žatka, Tomáš Hajdík, Josef Drhlík, Michal Klepáček, Matěj Jurovic a Jakub Lakatoš.

Markéta Charousková