Podle slov cestovatelů a turistů není nic krásnějšího, než pohled do tichého zasněženého údolí z hory či kopce. Přesně takový pohled se nabízí i na Nový rok, když město po oslavách ještě spí. Podobné výstupy si každým rokem získávají více příznivců z řad široké veřejnosti. Pořadatelé doufají, že nejinak tomu bude i v dalším v pořadí již šestatřicátém novoročním výstupu na Praděd a Šelenburk, který se koná 1. ledna 2010.

Jak na Nový rok tak po celý rok

Staré české přísloví tvrdí, že jak se děje na Nový rok, bude se díti i po celý rok. „Co je krásnějšího, než se na Nový rok ráno probudit a jít odhodlaně protáhnout si kosti,“ řekla s úsměvem členka turistického klubu Anna Malenská.

Při výstupu na Praděd bude pro zájemce z Krnova a okolí připraven autobus s odjezdem z autobusového nádraží v Krnově v 7.50 hodin, z Bruntálu v 8.20 hodin od „Selika“. Cena za dopravu tam i zpět je sto korun, děti nad patnáct let padesát korun a děti do patnácti let zdarma. Cena pro nastupující v Bruntále je osmdesát korun.

Autobus pojede na parkoviště u Hvězdy. Odtud se mohou účastníci přepravit kyvadlovou dopravou na Ovčárnu, nebo jít po svých až na vrchol Pradědu.

Zde budou mít možnost od 10 – 15 hodin zakoupit novoroční pohlednice, upomínkové listy, záznamníky OTO, sběratele i ostatní potěší spousta pěkných razítek. Účastnící mohou přispět na akci „Novoroční čtyřlístek“. Odjezd autobusu zpět do Krnova je z Hvězdy ve 14.15 hod.

Krnovští vzhůru na Šelenburk

Mnozí krnované ani neznají historii zříceniny gotického hradu nedaleko Krnova založeného rodem Benešoviců, který od druhé poloviny 16. století sloužil jako lovecký hrádek a po třicetileté válce byl opuštěn. Z hradu je dochována obvodová hradba vysoká až osm metrů, sedm metrů vysoké torzo věže a sklepy a základové zdi budov.

V rámci Novoročního výšlapu na Cvilín a zříceninu hradu Šelenburk organizovaného „Českou asociací sportu pro všechny“ odboru TJ Krnov mohou účastníci v době od 9 – 13 hodin přispět turistům KČT na akci „Novoroční čtyřlístek“.

Pro svoji nenáročnost je tento výšlap vhodný zvláště pro rodiny s dětmi, ale i pro ostatní, jako příjemná procházka po vánočním a silvestrovském maratonu jídel a pohody. Srdečně zvou pořadatelé.