Do Českého Těšíně jste jeli minimálně pro 4 body, nakonec ale nemáte žádný. Asi musíte být hodně zklamaný, ne?

Nezastírám, že nulový bodový zisk je pro mě velkým zklamáním. Už dlouho tvrdím, že čtyři nejlepší celky naší divize včetně Orky by bez problémů mohly hrát vyšší soutěž. Ale postupuje jen jeden. Dvěma prohrami jsme si postup zkomplikovali.

Před prvním zápasem jste avizoval, že nic jiného než vítězství neberete. Prohráli jste však poměrně hladce 4:8…

Za prohru může několik faktorů, které se sešly na jednom turnaji. Zápas vůbec nevyšel našemu gólmanovi a pak už se v tom vezl celý tým. Prakticky pro každý takto mladý tým je typické, že dva nebo tři laciné góly totálně nahlodají psychiku hráčů a ti začnou zmatkovat. Naopak v zápase proti favorizovanému Hlučínu nás několikrát podržel brankář Radek Černý a výkon a hlavně bojovnost kluků tím výrazně vzrostla.

Čekají na Lhoťana

Za soupeře nastoupil i extraligový trenér Pepina Jan Holovka. Myslíte, že kdyby nehrál, mohli byste vyhrát?

To jsou spekulace, do kterých se už nemá cenu pouštět. Holovka sice udělal sedm bodů, ale v druhém zápase se neprosadil. Je to výborný hráč s extraligovými zkušenostmi, ale minulý týden jich v dresu Hlučína nastoupilo několik a uhlídali jsme je.

Ty tři body z utkání s Jokers asi budou hodně chybět, že?

To rozhodně. Už před turnajem jsem říkal, že případná prohra s Vosami nic neřeší. Podstatné bude, kolikrát favorité klopýtnou se slabšími celky. A my jsme klopýtli.

Druhý zápas s Vosami sliboval bitvu o čelo tabulky, ale porážka 1:6 je zcela jednoznačná…

Výsledek je jednoznačný, byť průběh tak jednoznačný nebyl. Herně jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, ale Vosy proti nám předvedly disciplinovanější výkon s menším počtem chyb a lepší koncovkou.

V čem je Stará Ves o tolik lepší než Orca? Máte na to je porazit v odvetě?

Oba naši konkurenti, tedy Hlučín a Vosy, jsou mnohem zkušenější. My máme v kádru několik velkých talentů, ale tihle mladíci ještě v útočném pásmu často hrají zbrkle a zbytečně kazí přihrávky. V dorostenecké nebo juniorské lize soupeři trestají chyby mnohem méně. Tím samým trpí i náš druhý, o něco málo zkušenější útok.

V kabině muselo být po porážkách asi dusno, že?

Tak jako po každém turnaji jsem měl proslov. Protože jsme dvakrát prohráli, nebylo to nic příjemného. Vytýkal jsem především zbytečné ztráty míčku a pomalý pohyb útočníků zpět do obrany po ztrátě. Z principu se ale vyhýbám kritice konkrétních hráčů před celým týmem, raději to probírám s každým zvlášť na tréninku. Po zápasech je každý plný emocí a taková kritika před celým týmem neplní účel.

Co je potřeba především zlepšit? Je například možné přivést do týmu nějaké nové posily?

Celé dva měsíce budeme pracovat na herním přehledu hráčů. Na tomto turnaji jsme buď nezvedali hlavy a utápěli se v kličkách, případně nahrávali naslepo nebo přes několik bránících hráčů. Naší největší posilou bude návrat Štěpána Lhoťana do sestavy. Jeho předností je právě velký přehled a periferní vidění. V Krnově jsme poněkud stranou největších florbalových center a hráče si musíme sami vychovávat. To se nám začíná dařit, ale chce to nějaký čas.

Dorostenci už hrají

Hráli jste v Českém Těšíně na obávaném povrchu, jak to dopadlo tentokrát? Ovlivnilo hřiště hodně vaši hru?

Naše špatné výsledky bych na povrch nesváděl. Kluci už věděli, do čeho jdou, odehráli na něm už dva zápasy. Navíc jsem během rozcvičení zařadil cvičení speciálně určené na to, abychom si na nerovnou hrací plochu rychleji zvykli.

Nyní vás čeká dvouměsíční přestávka, nemůže se tak dlouhá pauza negativně projevit v dalších zápasech?

My jsme v posledních třech týdnech trávili ve velké hale skoro více času než doma, a přesto jsme vyhořeli. Velká hala nám chybí, ale není to automatické řešení pro všechny nedostatky v naší hře. Herní přehled se dá rozvíjet i v malé tělocvičně, byť to nejsou ideální podmínky. Kluci musí hlavně pořádně trénovat.

Během přestávky máte možnost stále testovat dorostence, plánujete jejich větší zapojení do mužstva?

Za muže už stabilně nastupují dorostenci Daniel Hrbolka a Honza Hlaváček. V kádru mužů je dost hráčů a větší zapojení by bylo na úkor jiných. Dorostenci hrají svoji soutěž a na jejich větší zapojování do kádru mužů je prostor spíše na neligových turnajích, jako byl Bílovec Cup.