Po prázdninovém vítězství na mistrovství ve skocích a třetím místu v drezuře si teď Viktorka dovezla z Loštic u Olomouce i titul mistryně republiky v jezdecké všestrannosti dětí do dvanácti let na pony. Uzavřela tak svou zatím nejúspěšnější sezonu.

Vítězným koněm Tublatanka

Titul nevybojovala na svém osvědčeném dvanáctiletém Sagarovi, ale na o čtyři roky mladší Tublatance. „Sagar měl v poslední době trochu zdravotní problémy. Je to alergik a trápí ho dušnost. To je něco podobného jako u lidí astma,“ objasnila novopečená mistryně ČR a představila i svého vítězného koně. „Tublatanka je osmiletý kůň, takže už taky dost zkušený závodník. Už jsem na ní absolvovala dost závodů, třeba i oblastní mistrovství, které se jelo u nás. Jezdím na ní čtyři roky, takže jsme spolu neměli nejmenší problém,“ povídala Viktorka. Kromě Tublatanky závodila Viktorie Theimerová i na druhém koni, což byla čtyřletá Chuanita, která teprve na obdobných závodech sbírá zkušenosti.

Po drezuře byla druhá

Po prvním dnu a tedy i první disciplíně, co byla drezura, patřila jezdkyni z Amíru druhá a třetí pozice. „Přede mnou byla Alžběta Vyštajnová na koni Dollom Moonlight z Prahy,“ představila spolufavoritku závodu Viktorka.

Druhou disciplínou v pořadí byla terénní zkouška neboli kros. V ní se Theimerová dostala do těsného vedení. „Den před krosem dost pršelo a trať byla hodně rozbahněná. Alžběta měla smůlu. V jedné ze zatáček spadla i s koněm a to byl konec. Byla vyloučena ze závodu,“ komentovala průběh druhé disciplíny jezdkyně Viktorie Theimerová.

Parkur byl kdo s koho

Před poslední částí všestrannosti, skokovou zkouškou, parkúrem, zůstaly v boji o zlato dvě závodnice. Kromě Viktorky také Vendula Rokytová s Citem. „Parkur byl o tom, kdo z nás dvou udělá chybu. Pokud bych shodila já, byla bych druhá. Kdyby shodila Vendula, je druhá ona,“ líčila dramatickou zápletku před poslední disciplínou pozdější vítězka z Rudné.

Rokytová tlak neustála a jednu překážku shodila, zatímco Viktorie Theimerová zajela naprosto čistě a rozdílem pouhého jediného bodu se stala novou mistryní České republiky v jezdecké všestrannosti.

„Je to parádní úspěch. Lepší sezonu jsem snad ještě neměla. Tolik medailí z mistrovství republiky jsem nikdy v jednom roce neposbírala,“ neskrývala radost dvanáctiletá Viktorka.

V příštím roce mezi starší jezdce

V příštím roce přechází tato jezdkyně do věkově vyšší kategorie, tedy od třinácti do šestnácti let. „Budu tam nejmladší. Závody budou o něco náročnější, uvidíme, musím se tam nejdříve rozkoukat,“ uvedla Theimerová. Teď čeká Viktorku i její koně zasloužený odpočinek, i když ani v zimě nebude zahálet. „Pojedeme pár závodů, které budou v hale, ale opravdové závodění nás bude čekat zase až na jaře,“ uzavřela mistryně republiky Viktorka Theimerová.

Maminka Naďa neskrývala dojetí

Obrovskou radost z úspěchů své dcery měla pochopitelně i její maminka a trenérka v jedné osobě, sama velice zkušená závodnice, Naďa Knopová.

„Bylo to krásné. Úplně mi to hnalo slzy do očí,“ popisovala své pocity po Viktorčině vítězství maminka Naďa a pokračovala: „Viktorka už sice v minulosti nějaké medaile z mistrovství republiky posbírala, ale aby měla v jedné sezoně tři a ještě z toho dvě zlaté, to se ještě nestalo.“

Od příští sezony postoupí Viktorka do vyšší věkové kategorie jezdců. I závody budou zase o něco těžší. Jak se s tím podle své trenérky a maminky vyrovná? „Uvidíme. Závody budou obtížnější. Ve skákání je to zase o jeden stupínek nahoru, budou vyšší překážky, v drezuře budou složitější úlohy. Celkově ve všestrannosti je Viktorka ale hodně dobrá, takže myslím, že se s tím vyrovná. V tomhle věku už jsou jezdci psychicky vyspělejší,“ dodala na závěr maminka čerstvé mistryně republiky v jezdecké všestrannosti Viktorky Theimerové Naďa Knopová.

Přejme Viktorce, aby se jí v příštích sezonách mezi staršími jezdci dařilo přinejmenším stejně, jako doposavad.


Tři nejlepší na MČR:

1. Viktorie Theimerová Tublatanka (JK Amír)

2. Rokytová Vendula Cit (Pony klub Olešnice)

3. Pechanová Vladimíra Borka 1 (JK Pastviny)