Během necelého měsíce vyhrál dva turnaje v České Třebové a Letovicích. Jako bývalý starší žák tak porazil i přes nízkou bodovou hodnotu nasazené hráče.

První vlaštovkou v nové dorostenecké sezoně byl prosincový podnik v České Třebové. S konkurencí patnácti soupeřů včetně krnovské dvojice Hamy a Michailidise se Zatloukal popral na výbornou. Díky tomu, že se krnovský talent ještě v loňském roce nezúčastnil jediného dorosteneckého turnaje, má Zatloukal bodovou hodnotu pouze čtyři a proto není nasazován.

I přesto prošel turnajem v České Třebové hladce jako nůž máslem. V semifinále vyprovodil Michalidise z kurtu po rychlé hře dvakrát 6:1, ve finále pak smetl iHamu po setech 7:6 a 6:3. Bez ztráty setu Na vítězný debut v kategorii dorostenců navázal Zatloukal krátce po Novém roce na turnaji v Letovicích.

Na vůbec první letošní zastávce čelil silné konkurenci včetně soupeřů s bodovou hodnotou 12. Krnovský reprezentant si do předkola nalosoval silného soupeře, a byť mu během dvou gamů praskly oba výplety raket a zápas dohrával s vypůjčenou raketou od protihráče Sojky, vyhrál poměrně hladce 6:2 a 6:0.

Že se Zatloukalem musí zkušenější a starší soupeři v letošním roce počítat, dokázal už v prvním kole. To již s nově vypletenými raketami smetl nasazenou jedničku, domácího Tomáše Elíska s přehledem 6:3 a 6:1. Rozjetou krnovskou lokomotivu nezastavil ani v semifinále Lukáš Janků, který padl hladce 3:6 a 0:6.

Nakonec v závěrečném finále Vojtěch Zatloukal potvrdil skvělý vstup do sezony a po bezstarostném výkonu bez ztráty jediného setu si dokráčel pro vítězství v turnaji. Nasazenou dvojku turnaje v Letovicích porazil dvakrát 6:2.