První ročník tohoto turnaje se hrál už v roce 1982, takže toto tenisové klání má svou velkou a dlouholetou tradici. Svěží ale byly výkony dvaceti tří mladších a jedenácti zkušenějších hráčů nad padesát let, kteří ve čtyřčlenných skupinách bojovali o pěkné poháry a další ceny pro vítěze.

Hrály se dvouhry a čtyřhry mužů a už podeváté také smíšené čtyřhry, takzvané mixy. Jako každý rok, tak i letos se zúčastnili turnaje tenisté z polských Siemianovic a letos poprvé i jedna smíšená čtyřhra.

Nedělní ranní déšť sice trochu zdržel průběh turnaje, jinak ale vše proběhlo až do závěrečných utkání velmi hladce. Výsledky překvapily snad každého přímého účastníka turnaje i přihlížející diváky. Hlavní favorité kategorie mladších, J. Šíma a M. Šlor, dali přednost přeboru ČR neregistrovaných tenistů v Prostějově, a tak příležitost vyhrát měli ostatní účastníci turnaje. Vítězem soutěže mladších se nečekaně stal Jaroslav Vašíř, který ve finále zdolal Jiřího Vodičku mladšího. Čtyřhra se stala kořistí vrbenských hráčů, Valenty a Míznera, kteří ve finále porazili bruntálské J. Vodičku s L. Kutrou.

Ve skupině zkušenějších byl nejlepší G. Waloch z polských Siemianovic, druhý skončil krnovský J. Turýn.

Mixy, tedy smíšené čtyřhry, vyhrál pár P. Krejsová s P. Novotným. Ten si ve finále poradil s krnovským párem Pechová Prosecký.

Výtečný bufet stejně jako neformální zakončení turnaje s kytarou jsou už neodmyslitelnou tečkou každého „Bechera". Výbor turnaje děkuje všem sponzorům, kteří zabezpečili turnaj hodnotnými cenami a už teď zve všechny na turnaj v příštím roce 2014.