O víkendu se v Krnově v druhé polovině září uskutečnily závěrečné turnaje masters letního okruhu Babolat Tour 2010 v kategoriích babytenisu a minitenisu. Soutěž má již svou tradici a každoročně se do Krnova sjíždí ty nejlepší děti, které absolvovaly nejméně čtyři základní turnaje okruhu. Tato podmínka některým velmi dobrým nadějným hráčům a hlavně hráčkám neumožnila se nominovat na masters a obohatit turnaj svými výkony.

Babytenis masters

V kategorii babytenisu chlapců přijeli všichni pozvaní a turnaje se zúčastnilo dvacet hráčů. Vítězství si z Krnova odvezl Tomáš Šustáček z RTK Rožnov pod Radhoštěm, na druhém místě skončil Jonáš Vyroubal, který nyní hraje za TK Precolor Plus Přerov, třetí místo vybojoval Štěpán Štencel z SK LAMA Hradec nad Moravicí a čtvrtou příčku obsadil Lukáš Botur, hájící barvy SK tenisu Biocel Vratimov.

V kategorii babytenisu děvčat se omluvila jedna hráčka z Polska, a turnaje se tudíž zúčastnilo třináct hráček. Nejlépe si se soupeřkami poradila Karolína Kubáňová z RTK Rožnov pod Radhoštěm, na druhém místě po vyrovnaném a vypjatém boji skončila Laura Belásová, hrající za TK Považská Bystrica, na třetím se umístila Tereza Najmanová z TK DEZA Valašské Meziříčí a na čtvrtém místě skončila Viktorie Wojcíková z klubu VOKD Ostrava – Poruba.

Minitenis masters

Neděle patřila těm nejmenším tenistům ve věku od šesti do sedmi let. Závěrečného masters minitenisu se zúčastnilo dvaadvacet tenistů. Chlapci a děvčata hráli dohromady a palmu vítězství si vybojoval Richard Postupa vítězstvím ve třech setech nad Adamem Jurajdou, oba hrající za klub Trend Sport Krnov. Třetí místo obsadil Filip Čech z TK Agrofert Prostějov a těsně pod stupni vítězů skončil další hráč reprezentující krnovský Trend Sport Honza Zbořil, stejně jako v loňském ročníku.

Umístění dalších hráčů Trend Sport Krnov: Filip Klemens skončil na sedmém místě, Terezka Krahulíková obsadila třinácté místo, Vaneska Šulcová šestnácté místo a Vašek Hrbáč se umístil na osmnáctém místě.

„Po organizační stránce se obě finálová klání vydařila za velkého přispění počasí, které nám skutečně přálo a tím umocnilo pohodovou atmosféru a dobrou náladu hráčů i rodičů. Největší dík však patří hlavním sponzorům, kteří pro letošní závěr 8. ročníku Babolat Tour vytvořili cenami a dárky velké překvapení všem zúčastněným, což je hnalo do závěrečných bojů o posty nejvyšší,“ řekl po turnaji hlavní organizátor Dušan Machovský a dodal: „Dětem přecházejícím do kategorie mladších žáků to bude velkou motivací do další tenisové dřiny. Chci poděkovat organizačnímu týmu ve složení Šárka Zavřelová, Lubomír Nový starší a mladší a Zdeněk Zatloukal za práci odvedenou po celou dobu turnaje“.

Okruh ukazuje, že tenisu se pilně a pravidelně věnuje hodně dětí, které trénují, jezdí po turnajích a sbírají zkušenosti. Mnohé již prokazují svůj talent, u jiných se projeví později. Je to dlouhá pouť a je nutné vydržet a nenechat se odradit malými neúspěchy. Cesta k tenisovému nebi je dlouhá a náročná. „Přeji všem dětem hodně sil a úspěchů v tenisové kariéře,“ uzavřel Dušan Machovský, ředitel okruhu.