V čele soutěže je dosud neporažený tým KOS, který v šestnácti odehraných zápasech neztratil ani bod a vzhledem k vývoji soutěže je žhavým kandidátem na vítězství v lize. Druhé místo drží Chlazení Škubal, které však má odehráno o dvě utkání více než jeho nejbližší pronásledovatel Creditinfo. Svého rivala však dokázalo Chlazení Škubal v tomto kole v přímém souboji deklasovat.

Na opačném pólu tabulky se nachází celek Dentistů, který v průběhu ligy „utrpěl“ pouze jedno vítězství. Právě Dentisté v sedmnáctém kole vyfasovali potupnou porážku 0:10 od Datafu, proti kterému uhráli pouhých pět setů. Utkání mělo jednoznačný průběh, při kterém nebyl Dataf donucen k maximálnímu výkonu.

V podobném duchu se nesla také utkání mezi Creditinfo a Chlazení Škubal. Přímý souboj o druhé místo sice přinesl na první pohled vyrovnané zápasy, na druhou stranu však skončil jednoznačným výsledkem 9:1 ve prospěch Chlazení Škubal. Stejným způsobem porazili Stařečci snaživé Bodlinky, které uhrály alespoň čestný bod.

Stařečci se tímto vítězstvím dotáhli na El. Halfar. Ti prohráli v duelu s vedoucím týmem tabulky KOS Krnov po pěkném výkonu 3:7, když favoritovi dokázali sebrat dvanáct setů. Poslední utkání mezi Propagem a Minimaxem bylo odloženo. Vedení soutěže chce rovněž upozornit týmy, které svá utkání začínají v 17 a 18 hodin, aby zápasy zahajovaly včas a odehrály je bez zbytečných časových prodlev. Nedodržením těchto pokynů dochází ke zpoždění všech následujících zápasů. Týmy, které nedisciplovaně tato pravidla ignorují, mohou být vedením soutěže vykázány k dohrání svého utkání na třetí stůl.

Zajímavá je rovněž tabulka úspěšnosti jednotlivých hráčů. V kategorii hráčů, kteří odehráli více než padesát procent všech utkání, je velkým suverénem Vítězslav Kadlec z Minimaxu, který v jednatřiceti duelech pouze jedinkrát prohrál a drží si skvělých 96, 8% úspěšnosti. Druhý je v tomhle ohledu Jaromír Viviál z Datafu, který má úspěšnost výborných 93,1% třetí příčka pak patří Richardu Šimkovi z El. Halfar (89,2%).

V kategorii těch, jejichž účast v utkáních nepřekročila požadovanou polovinu, vede Bohumil Bláha z Propagu, který z dvaceti zápasů osmnáct vyhrál, a drží tak průměr na devadesáti procentech. Druhý je Zdeněk Brunclík z Chlazení Škubal před svými oddílovými kolegy Ladislavem Buchtou a Oldřichem Škubalem. Liga pokračuje dalším kolem zítra