Do nedělní čtyřhry jsou zatím nahlášeni Tomáš Macháč a Adam Pavlásek. V singlech by měli program uzavřít Lehečka proti Olielovi a Menšík proti Cukiermanovi. Složení druhého hracího dne se ale může změnit.

Češi, kteří obhajují loňské čtvrtfinále, se představí v domácím prostředí po pěti letech. Naposledy hostili v roce 2019 kvalifikaci proti Nizozemsku. Kvůli válce mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gaza budou duel provázet zvýšená bezpečnostní opatření. Zápasy se uskuteční ve Sportovním areálu Vitality Slezsko ve Vendryni, kapacita haly je 1300 fanoušků a je vyprodáno.

Tým kapitána Jaroslava Navrátila se utká se Izraelem po necelých dvou letech. V roce 2022 vyhráli Češi v baráži v Tel Avivu 3:1 na zápasy. Vzájemnou bilanci vedou 4:1 a také tentokrát budou proti výběru kapitána Jonathana Erlicha favority.

Menšíka čeká druhý start ve dvouhře Davis Cupu. Premiéru si odbyl loni ve skupinové fázi proti Srbovi Dušanu Lajovičovi, kterého porazil 6:3, 6:2. Díky postupu do 2. kola Australian Open se dostal na 127. příčku žebříčku. S Olielem, jemuž patří 415. místo, se utká poprvé. Dvaadvacetiletý Lehečka (31. v žebříčku) se utkal s Cukiermanem (465.) také před necelými dvěma lety a zvítězil 6:0, 6:4.

Vítěz postoupí do skupinové fáze Davis Cupu, který se uskuteční od 10. do 15. září. Vyřazovací část se pak odehraje v listopadu v Málaze. Poraženého čeká baráž o udržení v elitní skupině.