Příčinou bylo jeho zranění z loňské Rallye Dakar, kde si při havárii zelené tatry poranil páteř, a musel na operaci. Byl natolik silný a poctivý v tréninku, že se za několik měsíců postavil s truckem na start dalšího ročníku jihoamerické rallye.

Martin Kolomý naplňuje bruntálské heslo dneška: je to opravdu drsný člověk z drsného kraje. Členové Czech Dakar Teamu se vrátili hned po závodech, závodní technika dorazila do Česka ve středu 15. února. Nejprve bylo třeba vozy přepravit do vlasti lodí z peruánské Limy přes francouzský přístav Le Havre.

Ve čtvrtek 16. února Czech Dakar Team vystavoval automobily v Plzni, odkud jsou bratři Kiliánové, kopilot a navigátor. V pátek 24. února se připravuje přivítací akce na Horním náměstí v Olomouci, odkud pochází majitel týmu Marek Spáčil. Do bruntálské autodílny Martina Kolomého se technika přesune hned vzápětí, aby mohla být připravována na další závodní sezonu.

„Plánujeme zatím jet Silk Way v Rusku, El Chott v Tunisu a Dakar 2013. Vše však závisí na fi nancích a na našich partnerech. V motosportu chybí peníze, a pokud chceme být konkurenceschopní továrním týmům Kamazu nebo Iveco, měl by být náš rozpočet vyšší,“ vyjádřil se nejlepší český kamionista Martin Kolomý.