Na dvou tanečních soutěžích předvedli své umění tanečníci ze skupiny Calipso Dance Krnov. Jednou z akcí byl Festival tanečního mládí v Mohelnici a druhou taneční mistrovství Moravy, které se konalo ve dvou dnech ve sportovní hale v Přerově.

Účast ve všech věkových skupinách

Krnovská taneční skupina se na těchto akcích ukázala v kategorii freedance – street dance show a její tanečníci vystoupili v dětské, juniorské i hlavní věkové skupině. Děti Calipsa s choreografií „Noční párty“ obsadily v Mohelnici sedmé místo z jedenácti zúčastěných kolektivů, v Přerově si ještě o dvě příčky polepšily. Junioři s choreografií „Stmívání“ obsadili v Mohelnici místo páté, v Přerově pak byli šestí a jen o vlásek jim unikl postup na mistrovství republiky.

Přičteme-li ke shora uvedeným umístěním druhé místo dětí a čtvrté místo juniorů z letošního regionálního mistrovství, lze jejich umístění hodnotit jako velmi pěkná. Budou-li mladí reprezentanti Calipsa nadále pracovat tak pilně jako dosud, je zde reálný předpoklad jejich postupu směrem vzhůru ve výsledkových listinách.

Úspěchy v hlavní věkové kategorii

Kam by se jednou mohli propracovat dětští a juniorští tanečníci Calipsa ostatně potvrdili jejich starší kamarádi z hlavní věkové kategorie.
Po několika letech medailového půstu obsadili již v předchozích dvou letech přední umístění jak v rámci Moravy, tak i v rámci celé České republiky a v tomto trendu pokračují i v letošním ročníku.

Po zlatu z předchozího regionálního mistrovství vybojovali první místo s choreografií „Pravdivý příběh bratrů Pólího a Sonyho“ i v Mohelnici a v Přerově skončili na bronzové pozici. Tyto úspěchy znamenají jejich postup na celorepublikové soutěže, které se uskuteční v Plzni a v Brně.

Kvalita výsledků nejstarších tanečníků krnovského Calipsa Dance má ještě další rozměr. Hodně jeho tanečníků letos maturuje, přesto však dokáží skloubit učení s tréninky, aby mohli s vědomím dobře odvedené práce reprezentovat nejen svou skupinu, ale i svého zřizovatele Středisko volného času „Méďa“ Krnov a v neposlední řadě i samotné město Krnov.

Adam Veselka, Petr Olšovský