Od prvního okamžiku věděl, že chce být součástí tohoto projektu. „Ještě jsem to ale musel nahlásit doma, pořád bydlím u rodičů. A oni souhlasili," smál se mladičký talentovaný veslař Eduard Bezděk.

Společně s bývalou trojskokankou Šárkou Kašpárkovou, mistryní světa a bronzovou olympijskou medailistkou z Atlanty 1996, zavítali do malé školy v Moravskoslezském kraji. Základní a mateřská škola z Andělské Hory získala odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka olympijský víceboj.

Premiéru v týmu Českého olympijského výboru si juniorský mistr světa a Evropy v závodě párových čtyřek užil. „Bylo to super. Rozdělili jsme děti do čtyř týmů, já jsem byl na stanovišti s žabáky," popisovala česká veslařská naděje. „Pak jsme naše zápolení vyhodnotili a rozdali jsme ceny."

Děti i učitelé si pro ně nachystali malé překvapení. „Kuchařky pro nás uvařily speciální oběd. A dostali jsme také kytku a pamětní hrníčky," uváděl Bezděk a dodal: „Bylo vidět, že si všichni váží, že tam jsme. Přivítal nás pan ředitel. Bylo to skvělé."

V malé škole na Bruntálsku po celou dobu panovala pohodová atmosféra. „Děti byly milé a pozorné. Myslím si, že i tahle štace se nám velmi vydařila," hlásila Šárka Kašpárková. „Všichni jsme byli nadšení a o to jde při našem sportování především."

Cílem projektu Sazka olympijský víceboj je v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase. Trénink s olympioniky letos získaly vždy dvě školy z každého kraje. Celkem podmínky pro zařazení do slosování splnilo 187 škol.

Více najdete na stránkách www.ceskosportuje.cz.