Akce se zúčastní osobnosti světové scény, jako je například Lada Kozlíková, Jiří Daler, Ivan Křivánek nebo Rudolf Lábus. V osm hodin ráno je plánován příjezd všech účastníků závodu na místo konání. V areálu Avalanche proběhne zápis bicyklových soutěžících a budou rozdělena startovní čísla, pod kterými závodníci pojedou.

Od deseti do jedenácti hodin dopoledne mohou návštěvníci zhlédnout nachystanou show pro veřejnost a prezentace mistrů světa, kteří se také zúčastní samotného závodu. Představení slavných sportovců bude spojeno se slavnostním předáním prestižní certifikace zvané Cyklisté vítáni.

Samotný závod proběhne ve třech fázích. Od jedenácté hodiny proběhne první etapa soutěže, která povede z komplexu Avalanche na Hvězdu. Od dvanácti hodin odstartuje druhá etapa, jež povede z Hvězdy na Ovčárnu a v třetí etapě, která startuje od jedné hodiny odpoledne cyklisté zamíří od Ovčárny na Praděd. Ve dvě hodiny odpoledne se pak závodníci přemístí volným sjezdem zpět do areálu Avalanche.

Doprovodný program odstartuje v 15.30 losováním tomboly, která bude obsahovat zajímavé ceny a dále bude pokračovat autogramiádou mistrů světa a besedou s nimi, zahraje country kapela zvaná Kentauři a ti nejodvážnější si mohou vyzkoušet jízdu zručnosti na historických kolech. Tyto a jiné atrakce bude provázet velká grilovačka.