Osmnáctého ročníku v pořadí doznává v sobotu 11. července Dostihový den ve Světlé Hoře. A je se na co těšit i mimo samotné závody koní a poníků.
Oblíbené závody jsou i příležitostí k různým výstavám, zábavným atrakcím i divadelním a hudebním produkcím.

„Na programu jsou mimo jiné fotbalový turnaj, v 11 hodin se u nás ukážou C.K. dělostřelci Bruntál 1886, od 12 hodin čeká příchozí středověké divadlo Traken a ve 13.30 hodin přijde na řadu to nejdůležitější, samotné dostihy,“ řekl světlohorský starosta Václav Vojtíšek.

Kdo toho za celý den nebude mít dost, může se zúčastnit od 19 hodin každoroční taneční zábavy, při které lze juchat až do nedělního kuropění. Vstupné stanovili i letos pořadatelé lidové, dospělí zaplatí padesátikorunu, děti starší šesti let a důchodci polovinu. Předškoláci do 6 let věku mají vstup zdarma. Právě na ty nejmenší čekají zábavné soutěže, kolotoče, na ostatní ještě jarmark i tombola. Hudbu zajistí oblíbení Karlováci, chybět nesmí ani řezbáři. Prezentovat své chlupaté miláčky se ve Světlé Hoře chystají při výstavě chovatelé drobného zvířectva.

Problém je při dostihovém dnu a parkováním, proto je lépe dojet veřejnou dopravou. „Odjezd autobusů z Bruntálu a Vrbna pod Pradědem do Světlé Hory je v 10.30 hodin a zpátky se můžete vrátit do stejných měst v 17.30 hodin,“ připomněl Václav Vojtíšek. Pořadateli dostihů koní i poníků jsou právě obec Světlá Hora a domácí stáj Wrbna Racing.