Reprezentační biatlonistka a též juniorská mistryně světa ve štafetovém závodu Veronika Zvařičová ze Starého Města u Bruntálu sleduje olympiádu v ruském Soči jen v televizi. To proto, že ji vloni při tréninku srazil z kolečkových lyží automobil.

Jak se Zvařičová cítila ve chvílích, kdy její týmová kolegyně a kamarádka Gabriela Soukalová dosáhla na olympiádě v biatlonu dvou čtvrtých míst? Věřila v její ještě lepší umístění?

Plakala radostí, ale i litovala

Když dojela Gábina Soukalová do cíle dvakrát po sobě na čtvrtém místě, říkala si Veronika Zvařičová, že je to velká škoda. I když je to velký úspěch, být čtvrtá na olympiádě, obzvlášť z výchozího devětadvacátého místa. „Gábi už párkrát vyhrála, a tak jsem si v první chvíli říkala: ty jo, škoda. Přece jenom čtvrté místo je těsně za podiem!" řekla Deníku staroměstská biatlonová reprezentantka.

Zvařičové bylo jasné, že budou všichni očekávat, že Soukalová vyhraje. Sama raději zůstala nohama na zemi. Přece jen na olympiádě se vždycky může stát něco neočekávaného. A co se dělo, když v dalším závodu Soukalová vybojovala pro Českou republiku stříbrnou medaili? „No úplně mě to dojalo. Zase jsem začala plakat radostí, a zároveň mi bylo líto, že tam s ní nemůžu být," vyznala se Veronika Zvařičová.

„Jsem naměkko tady bez nich. S týmem na olympiádě bych byla snad ještě víc! Držela jsem Gábině pěsti. Trenér ji asi řekl, ať se toho nebojí. Měla i takový pocit, že to je její poslední možnost, kdy získat medaili v individuálním závodu, tak to tam pálila v rytmu pěkně a super! Tak, jak to ona umí," doplnila Zvařičová.

Nadávky a pláč v autobusu

Biatlonistka Zvařičová sleduje olympiádu pravidelně v televizi. A nejen v televizi, i na svém telefonu. „Když jsem jela z domova do Jablonce autobusem a zrovna se jel sprint žen, koukala jsem v autobusu na mobilu na živý přenos. Prostě jsem musela, a pak bylo pěkně trapný, když jsem začala nadávat a brečet po té první trojce Gabčiné. Musela jsem se pěkně ztišit no, to víte, autobus byl plný lidí," smála se reprezentantka.

S Gabrielou Soukalovou je Zvařičová v pravidelném přímém spojení. „Zrovna dneska sem si s Gabčou psala a těšíme se, až si u ní doma dáme něco dobrého a pokecáme a budeme dělat blbosti jako vždy. A ještě s Lejlou (Jitka Landová, pozn. red.). Moc se na ně těším, strašně mi už chybí," konstatovala Zvařičová.

A další její závodění? „To až další sezonu. Těším se, jsem zvědavá, jak se budu schopna zmáčknout, a co vydržím, i jestli to bude lepší, když jsem se vyhrabala hrobníkovi z lopaty, co se psychiky týče," uzavřela Zvařičová, která dodnes vzpomíná na své vystoupení na olympiádě před čtyřmi lety ve Vancouveru.

Na letošní olympiádě sleduje kromě svého milovaného biatlonu samozřejmě i další disciplíny, včera to byla například smíšená štafeta. Především si ale nikdy nenechá ujít vystoupení českých hokejistů.