Velkou radostí všech basketbalistů jsou ovšem streetbalové turnaje. Jejich čas v těchto dnech přichází. Důkazem je také turnaj Streetbasketbal 2007 Jeseník. Na místním náměstí bojovalo v konkurenci družstev celého okolí také pět bruntálských týmů. Střelky (dívky 1995 a mladší) se prezentovaly v sestavě Grenarová, Krejčí, Mausová, Tisoňová. Holky v turnaji podávaly dobré výkony a nakonec si domů přivezly hezké druhé místo.

V kategorii dívek 1993 a mladších měl Bruntál hned dvojí zastoupení. Za Sehopeky nastoupily M. Pečová, Poláková, Sedláčková a Svobodová. V týmu Fast Girls si zahrály K. Jedličková, sestry Pečovy a Urbanová. Přestože se oba týmy enormně snažily, v silné konkurenci to na stupně vítězů nestačilo. Také mezi chlapci měl Bruntál v soutěži zastoupení.

Překvapili především trpaslíci, kteří startovali ve straší kategorii, jelikož v jejich věkové skupině se nesešla potřebná konkurence. Chlapci Jurovic, Morys a Vlach vybojovala výborné třetí místo. Trojice Barák, Kolb a Zeman pak startovala pod názvem Kobaze a také jim se poměrně dařilo, když nakonec vybojovali skvělé druhé místo. Turnaj však splnil přípravný charakter. Zraky všech příznivců basketbalu v Bruntále se budou upírat především k připravovanému červnovému streetbalovému turnaji.