Není to tak dávno, co Krnovští vypadli ve třetím kole Poháru České pojišťovny. Poslední duel s Hranicemi byl velmi napínavý. Orca však nakonec před vlastními diváky prohrála 6:7.

„S pohárovými vystoupeními vládne spokojenost. Letos jsme hodlali dát příležitost hráčům širšího kádru a protočit všechny i na úkor toho, že bychom skončili dříve. Minimálně čtvrté kolo se i tak dalo udělat, ale rozhodně to nemůžeme hodnotit jako propadák,“ komentoval hlavní kouč áčka a šéftrenér klubu Štěpán Lhoťan, jenž vzápětí ještě dodal:

„Trochu je možná škoda, že jsme více nevyužili výhodu domácího prostředí. Pohárové zápasy jsme totiž hráli v naší hale na Janáčkově náměstí. Bohužel to nevyšlo. Každopádně i tak to byla skvělá prověrka před tím, než o tomto víkendu vstoupíme do soutěže.“

POVEDENÉ SOUSTŘEDĚNÍ V TŘINCI

Krnov začne putování nadcházející divizní sezonou v sobotu od 18 hodin na palubovce FBS Olomouc, o den později pak opět venku narazí od 16 hodin na Hornets Brno ZŠ Horní. Po těchto zápasech si Orca o dalším víkendu dopřeje volno a v soutěži bude pokračovat až za dva týdny dvěma pro změnu domácími utkáními s Uničovem a Šumperkem. Tímto systémem se odehraje celá základní část.

„Máme ty nejvyšší ambice a chtěli bychom postoupit. Nebude to však jednoduché. Lehce se to říká, hůř se to provádí. Hodláme ovšem jít zápas od zápasu a dostat se do Národní ligy, což je naše třetí nejvyšší soutěž,“ posunul se dále Štěpán Lhoťan a několika slovy přiblížil i letní přípravu.

„Myslím si, že připraveni jsme velice dobře. K dispozici jsme měli také fyzioterapeuta, který nám pomáhal s kondičkou. Nejsme profesionálové, kluci si tak museli plnit své povinnosti v práci a podobně. Přípravu jsme však zvládli na sto procent v rámci svých možností.

Absolvovali jsme také důležité soustředění v Třinci. Ozkoušeli jsme si tam řadu herních věcí, zapracovali jsme na rozehrávce a mimo jiné došlo také na videorozbory,“ osvětlil.

POSILA NA BRANKÁŘSKÉM POSTU

Se zvučnými posilami do nového divizního ročníku Orca nevstupuje, a to jednoduše proto, že chce brát z vlastních zdrojů. „Snažíme se vést klub tak, abychom mohli pracovat s odchovanci a zapojovat je do áčka dospělých. Máme šikovné mladé kluky a hodláme jim dát šanci. Je to naše filozofie.

Jedinou novou akvizicí je brankář Jiří Herudek, jehož jsme přivedli z Opavy. Bude to náš třetí gólman a jeho příchodem jsme chtěli zvýšit konkurenci mezi současnými dvěma brankáři. Zatím není dáno, kdo bude jednička, dvojka a trojka. Uvidí se podle výkonů,“ poznamenal kouč Orcy Krnov, jenž doufá, že florbalisté obstojí v silné konkurenci dalších sportů ve městě.

Kromě fotbalu a hokeje jsou zde totiž i basketbalisté, kteří si zahrají ve druhé lize.

„V halových sportech ale zase soupeříme snad jen s basketbalem, a to se ještě uvidí, kolik lidí na Lokomotivu bude chodit, byť druhá liga může táhnout. Krnov nemá žádný vrcholový sport. Tím mám na mysli, že se zde nehraje žádná nejvyšší soutěž.

Fotbal s hokejem působí v krajských přeborech a diváci jsou po sportu hladoví. Věřím, že na nás se budou chodit dívat ve velké míře a hala na Janáčkově náměstí bude pravidelně slušně zaplněna,“ zadoufal na závěr trenér áčka krnovských florbalistů Štěpán Lhoťan.