Téměř po dvou měsících zasáhly do bojů bruntálské basketbalové starší žačky. Ve svých prvních utkáních roku narazily na soupeřky ze spodní části tabulky. Svá vystoupení zvládla bruntálská děvčata na výbornou a zaslouženě se mohla radovat ze dvou výher.

Po odmítnutí postupu do ligové soutěže hrají mladé Bruntalačky od ledna společnou soutěž severní a střední Moravy. Do soutěže všechny týmy vstoupily s výsledky z nadregionálních skupin E a F. Během jara se utkají vždy jen se soupeři z druhé skupiny. Bruntálské dívky tedy čekají družstva skupiny F.

Chvíli trápení, pak vítězství

Sobotní utkání bylo z pohledu umístění obou týmů v tabulce trošku delším trápením, než se čekalo. Domácí dívky jej musely odehrát v malé tělocvičně, kde hrály naposledy ještě jako minižačky. „Na malé hřiště už holky nejsou tolik zvyklé a na hře to bylo znát," podotkla trenérka Michaela Šandová.

Zápas domácím se ale podařilo rozehrát dobře a vybudovat si dvouciferné vedení. V průběhu druhé čtvrtiny však přišel útlum, který soupeřky potrestaly. Dokázaly se dostat na rozdíl jednoho bodu a utkání zdramatizovat. „Od druhého poločasu už naše holky pomalu přivykly na velikost hřiště. Zrychlily hru a převzaly opět iniciativu. Zaslouženě urvaly první výhru víkendu," usmála se Šandová.

SK Bruntál - BK Příbor 66:49 (19:7, 17:22, 17:14, 13:6)
Bruntál (sestava a body): Mazalová 19, Lerbletierová 13, Ječmenová 7, Jedličková 6, Křišťanová 6, Mihalcová 6, Žerotínská 3, Balušková 2, Polášková 2, Vajdová 2.

Nebylo co řešit

Nedělní souboj s Valašským Meziříčím se stal jasnou záležitostí domácích žaček. „Každá z našich děvčat musela před zápasem pravděpodobně vypít několik energetických nápojů. Jinak si není možné vysvětlit, kde se v nich vzalo tolik energie a síly," usmívala se trenérka Michaela Šandová a pokračovala:

„Holky po hřišti opravdu lítaly a soupeřky nevěděly, co si na palubovce počít. Drtivá převaha našich holek už vedla občas k vylomeninám a zbytečnému překombinovávání. Na druhou stranu se holky hrou bavily a s nimi i celé hlediště."

Bruntálské basketbalistky nedaly protivníkovi sebemenší šanci a jen jeden bodík chyběl, aby dosáhly magické stovky. „Fanoušci, kteří dorazili v neděli do haly, určitě nelitovali. Pokud to holkám vydrží, máme se nač těšit. Výborná hra, holky," chválila domácí trenérka.

SK Bruntál - KK Valašské Meziříčí 99:22 (19:7, 31:6, 26:2, 23:7)
Bruntál (sestava a body): Mazalová 36, Ječmenová 14, Křišťanová 14, Lerbletierová 14, Jedličková 12, Mihalcová 7, Žerotínská 2, Polášková