Hned od úvodního hvizdu si domácí vytvořili převahu. A také ji už ve třetí minutě využili. Mezi krnovskými stopery se prosmýkl domácí Hrabovský a střelou okolo brankáře Nevřely otevřel skóre utkání. I pak měli domácí navrch a trpělivě čekali na další chybu Krnova.

„Škoda tak brzkého gólu. Od týmu jsem chtěl trpělivou hru odzadu, nepouštět domácí tým do šestnáctky a nezbavovat se zbytečně míče. To se nám i s troškou štěstí v podstatě v prvním poločase dařilo," povídal trenér krnovského dorostu Martin Lhotka.

Ve 38. minutě přišla jediná a největší šance krnovských hráčů. V šestnáctce Valachů byl faulován Hrubý. Domácí fotbalista Solanský za to viděl červenou kartu a pochopitelně se kopala penalta. Míč si postavil Patrik Rolný, ale bohužel pro Krnov nastřelil jen konstrukci branky. „I tohle se ve fotbale stává. Bohužel naši kluci tuto situaci neustáli, a to se projevilo v průběhu druhého poločasu," poznamenal Lhotka.

I ve druhém poločase bylo Valašské Meziříčí lepším týmem i přesto, že Krnovských bylo o jednoho hráče v poli více. V 56. minutě udělali hosté před vlastní brankou hrubou chybu a domácí Hrabovský podruhé rozvlnil síť a zvýšil na 2:0. „Tohle byla situace, která těžce ovlivnila celý tým. Od této chvíle jsme si nebyli schopni přihrát. Kluci se doslova sesypali," povzdechl si trenér Krnova.

O šest minut později přidal Hrabovský třetí branku poté, co si naběhl na přesný centr. A aby toho nebylo málo, tentýž hráč v osmdesáté minutě uzavřel své galapředstavení čtvrtou trefou a stanovil tak konečný stav na 4:0 pro Valašské Meziříčí.

„Je zbytečné říkat, co by bylo, kdyby se dala penalta. Týmu chyběla odvaha a hlavně sebedůvěra. V prvním poločase se nám, i přes inkasovaný gól, dařilo plnit to, co jsme si řekli před začátkem. Druhý poločas byl z naší strany zlý sen. Nemáme špatný tým, ale pokud kluci nebudou věřit sami sobě, těžko budou brát body týmům jako je Valašské Meziříčí," zhodnotil výkon svých svěřenců Martin Lhotka.

Další utkání divize sehraje starší dorost v sobotu od 10.15 doma s Uničovem. Stejného protivníka budou hostit i jejich mladší kolegové od 12.30.

Valašské Meziříčí - FK Krnov 4:0 (1:0)
Krnov: Nevřela - Wenda, Patrik Rolný, Blaschke, Žida - Chrobák, Moša (82. Zavadil), Graf (65. Rys), Jakub Rolný, Mitura (80. Zezula) - Hrubý. Trenér Martin Lhotka