Patnáctý ročník turnaje v malé kopané Laguna Cup 2009 se uskutečnil na dvou hřištích Slezanu Jindřichov. Pořadatelé místního oddílu přivítali před zahájením tradičního a populárního turnaje celkem sedmnáct mužstev, která byla rozdělena do čtyř skupin.

Družstva se ve skupinách utkala systémem každý s každým a první dvě z jednotlivých skupin postupovaly do čtvrtfinále. Za krásného letního počasí byla k vidění zajímavá a vesměs vyrovnaná utkání. O dramatické okamžiky tak rozhodně nebyla nouze a na hřištích se občas i zajiskřilo.

Zkušení rozhodčí Bohuslav Legierský, Dalibor Proske, Bohuslav Chlebovský a Marek Koraba si tak museli občas s hráči některých týmů zahrát i karetní mariáš. Závěrečná utkání celého turnaje přinesla velmi dramatickou podívanou a o finalistech a vítězi nakonec rozhodovaly pokutové kopy. Nejlépe nakonec prošli celým velmi dobře připraveným turnajem fotbalisté Bistra U Křížků, kteří si vybojovali po strhujícím finálovém utkání a následném penaltovém rozstřelu pohár pro vítězný tým patnáctého ročníku turnaje v malé kopané Laguna Cup 2009.

„V loňském roce jsme skončili ve čtvrtfinále, a tudíž i bez poháru. Letos jsme se opravdu dobře na Luguna Cup připravili a sestavili kvalitní tým. Výsledek se nakonec dnes ukázal, a i když jsme ze skupiny postoupili z druhého místa s jedním vítězstvím, dvěma remízami a jednou porážkou. Celý turnaj jsme ale nakonec vyhráli a ukázalo se, že nejdůležitější z celého turnaje je projít ve čtvrtfinále. Ve finále se nám podařilo udržet krok s favoritem turnaje Anmatem Trading a v pokutových kopech jsme pak byli šťastnější. Už nyní se těšíme na příští šestnáctý ročník,“ řekl kapitán vítěznému týmu Bistra U Křížků Lukáš Spurný.

„Jsme rádi, že se nám i patnáctý ročník vydařil. Přálo nám počasí a myslím, že i diváci si přišli na své. O kvalitě závěrečných bojů svědčí velká vyrovnanost soupeřů, kdy se v obou semifinále a finále zrodily nerozhodné výsledky. O postupujících včetně vítězů rozhodovaly až pokutové kopy. Chtěl bych závěrem poděkovat paní Janule Barvíkové za celkové organizační zajištění a všem ostatním, kteří pomohli při organizaci a bez kterých by se taková velká akce rozhodně nemohla uskutečnit,“ řekl na závěr vydařeného a kvalitního jindřichovského turnaje v malé kopané ředitel turnaje a předseda Slezanu Radúz Koval.

Skupina A
TJ Rusín – Atletiko Hlučín 0:0, Ratiboř – Pivní Balet 2:3, Hlučín – Pivní Balet 1:3, Rusín – Ratiboř 0:3, Ratiboř – Hlučín 4:1, Balet – Rusín 4:1
Pořadí: 1. Pivní Balet – 9, 2. Pekárna Ratiboř – 6, Atletiko Hlučín – 1, 4. TJ Rusín – 1.

Skupina B
Pepíno Ostrava - Te-sto-Team 0:1, Kotelna – Team 4:2, Moščanka – Pepíno 0:1, Pepíno – Kotelna 0:3, team – Moščanka 3:2.
Pořadí: 1. Kotelna – 9, 2. Te-Sto-Team – 6, 3. Pepíno Ostrava – 3, 4. Moščanka – 0.

Skupina C
Leťáci – Bistro u křížků 1:2, Panthers – KB Likér 1:1, Bistro u Křížků – Panthers 1:1, FC Kučering – Leťáci 3:2, Panthers – Kučering 1:5, Likér – Bistro 1:1, Kučering – Likér 2:1, Leťáci – Panthers 2:0, Likér – Leťáci 0:0, Bistro – Kučering 1:2.
Pořadí: 1. Fc Kučering – 12, 2. Bistro u Křížků – 5, 3. Leťáci – 4, 4. KB Likér – 3, 5. Panthers – 2.

Skupina D
Anmat Trading – AC Henry Balicho 3:0, FC Hlaváček – KOS Krnov 1:1, Balicho – KOS 0:2, Trading – Hlaváček 4:1, Hlaváček – Balicho 0:1.
Pořadí: 1. Anmat Trading – 9, 2. KOS Krnov – 4, 3. FC Hlaváček – 4, 4. AC Henry Balicho – 0.

Čtvrtfinále: Pivní Balet – Bistro u Křížků 1:2, FC Kučering – Pekárna Ratiboř 0:3 (kontumačně), Kotelna – KOS Krnov 5:0, Anmat Trading – Te-Sto-Team 3:0.
Malé semifinále: Atletiko Hlučín – Leťáci 0:3, AC Henry Balicho – FC Hlaváček 1:1 (PK 2:4).
Velké semifinále: Bistro u Křížků – Pekárna Ratiboř 2:0, Anmat Trading – Kotelna 1:1 (PK 5:4).
Malé finále: Laťáci – FC Hlaváček 1:1 (PK 2:4).
Velké finále: Anmat Trading – Bistro u Křížků 1:1 (PK 2:4).