„Prý ho povolali na závody do Olomouce,“ mrzelo trenéra domácích plavců Michaela Mrůzka. Absence české jedničky byla znát, Harnol měl cestu k triumfu prakticky otevřenou dokořán. S náskokem více než dvou vteřin na bruntálského Petra Gregora si v čase 51.00 doplaval pro pohodlné vítězství.

„Bylo to docela dobré, zaplaval jsem lepší čas než minule. Osobák jsem si sice nedal, ale nebyl jsem daleko,“ těšilo krnovského odchovance. „Na to, že jsem polevil v tréninkové aktivitě, jsem příjemně překvapený,“ neskrýval svou radost. Nepřítomnost jeho velkého rivala ho však nemrzela, doma prý vyhrává rád, říkal později se smíchem. „Ve skutečnosti by mě asi porazil. Ale kdo ví, třeba by mě na druhou stranu vyhecoval,“ přemítal.

Sourozenecké duo spokojeností neoplývalo

Bronzový Jan Křemen ztratil na někdejšího plavce Krnova téměř tři a půl sekundy, výsledný čas 53.40 ho proto nepotěšil. „Stovka nebyla dobrá. Měl bych plavat alespoň o vteřinu rychleji. Možná, že za to mohla únava z páteční pětky, ale nechci to na ni svádět,“ ohlédl se. „Příště to snad bude lepší. Ale na Arnyho (Lukáš Harnol - pozn. red.) ještě zdaleka nemám,“ přiznal Křemen.

Jeho sestra Hana pro změnu vyhrála sprinterský závod žen volným způsobem. K pokoření hranice jedné minuty jí chyběly pouze tři desetiny sekundy. „Stovku jsem moc neovládla. To už mě ale nijak nemrzí, protože jsem byla dost unavená z páteční pětky. Takže jsem plavala jen na umístění,“ prozradila Hana Křemenová.