Sportovně založení žáci kvinty až oktávy si mohou vybrat z pěti nabízených sportovních disciplín. Jsou to cyklistika, běh na lyžích, alpské disciplíny, biatlon a orientační běh. O každou jednu sportovní skupinu se stará profesionální trenér. Sportovci trénují dvakrát denně, mají možnost využívat spinningové centrum, tělocvičnu, posilovnu a masážní služby.

Nejširší a také nejúspěšnější sportovní základnu mají cyklisté. Za osm let své existence ve Vrbně vychovali trenéři osm reprezentantů České republiky. K nejvýznamnějším odchovancům patří Lubomír Petruš, který získal, v době působeni na gymnáziu, titul mistra Evropy v cyklokrosu a bronz z mistrovství světa. Velké naděje se vkládají do jezdce krnovského klubu, Antonína Lanta, který v letošním roce vybojoval dvě bronzové medaile na mistrovství republiky.

Také v ostatních disciplínách se prosazují žáci vrbenského gymnázia. Andrea Prokešová se stala v minulém roce vítězkou Českého poháru v letním biatlonu. Zimní disciplíny, jako jsou běžecké a alpské lyžování, jsou limitovány vhodnými podmínkami pro trénink. Proto v případě nedostatku sněhu jsou nuceni vyjíždět na vysokohorská soustředění do zahraničí. I přes tento handicap obsazují přední příčky v krajských soutěžích a neztrácí se ani na republikové úrovni.

Mnoho absolventů gymnázia pokračuje ve své sportovní kariéře i po maturitě.

Zuzana Němcová