1. Kde jste trávil vánoční svátky? Jaká byla štědrovečerní tabule?
2. S kým a jak jste slavil Silvestr?
3. Co pro vás znamenal rok 2008 v rámci sportu?
4. Jaké sportovní vyhlídky máte pro následující rok?

Smolka: Cíl? Mistrovství světa
Krnovský plavec Libor Smolka zažil výborný rok. Mladý dálkař získal titul domácího mistra a úspěšnou sezonu navíc ošperkoval účastí na evropském šampionátu.
1. Vánoce jsem strávil doma v klidu s rodinou. Večeře je u nás trošku složitější. Klasika je hrachová polévka, ale pak už se dělíme. Já kuřecí řízek, taťka vepřový a jediná mamka si dává tradičního kapra.
2. Na Silvestra hrajeme s kamarády plavci hokej na zamrzlém rybníku v Podlesí. Večer jsme se pak přesunuli s přítelkyní na chatu do Heřmanovic, kde jsme slavili s partou kamarádů. Letos jsem se na Silvestra hodně těšil, protože většinu z přátel jsem celý rok neviděl.
3. Rok 2008 byl pro mě mimořádně úspěšný. Titul seniorského mistra republiky a účast na mistrovství Evropy. Výš snad ani dosáhnout nešlo.
4. Rád bych, aby vrcholem bylo mistrovství světa v červenci v Římě.

Urban: Silvestr v Rakousku
Předseda bruntálské Olympie Jan Urban, který měl poměrně časově náročné Vánoce, oslavil Nový rok v Rakousku, kde podpořil vítěznou misi atleta Jakuba Šestáka.
1. Můj Štědrý den byl letos poněkud bohatší než v předcházejících letech. Byl jsem s členkami našeho odboru ČASPV na charitativní akci na bruntálském náměstí, kde jsme vydávali do 16. hodiny vánoční polévku a cukroví. Poté jsem se byl proběhnout vánočním městem.
2. Na Silvestra jsem byl již posedmnácté v rakouském Peuerbachu. Běží se tam třetí největší silvestrovský běh na světě. S manželkou jsme koučovali českou reprezentantku a naši kamarádku Petru Kamínkovou a měl jsem s sebou i našeho atleta Jakuba Šestáka.
3. Olympia Bruntál letos oslavila 20 let svého trvání. Trochu jsme zavzpomínali a hodnotili na jarním plese a oslavách i v prosinci otevřením fotbalového hřiště s umělou trávou. Teprve nyní jsem si uvědomil, kolik jsme udělali s našimi členy práce a úspěchů. Byl to uspěšný rok.
4. Nechci tajit, že bychom chtěli postoupit s naším mužstvem mužů do I.B třídy. Přál bych si, aby se to podařilo i dorostencům a také aby atleti získali co nejvíc medailí na mistrovstvích.

Kopeček: Oslavy mě nelákají
Trenér krnovských volejbalistů Jaromír Kopeček hodnotí uplynulý rok pozitivně. Pomohl stabilizovat kádr mužů a jeho svěřenci excelují v juniorské soutěži.
1. Vánoční svátky jsem trávil většinou doma, částečně v přípravách na Interligu, částečně na procházkách v lese. Jeden den v Olomouci na Vánočním turnaji jako rozhodčí a trenér.
2. Silvestr jsem trávil doma s manželkou a dcerou klasicky u televize. A to už kvůli pejskovi. Ten se sice dělobuchů nebojí, ale reaguje štěkáním. Navíc mě oslavy nijak nelákají.
3. Rok 2008 byl, jak jinak, volejbalový a to hlavní bylo obnovení družstva mužů a jejich solidní výkony v soutěži. Pochopitelně na prvním místě jsou moji hoši a jejich prozatím výborné výkony v soutěži juniorů. Rok to byl náročný jak organizačně, tak i tréninkově.
4. Hlavní je uspět v Interlize, a to ani ne tak výsledkově, jako hlavně po herní stránce. Důležitá je hlavní soutěž juniorů. Pokud se nám podaří zopakovat výsledky z podzimu, můžeme dokonce pomýšlet na první ligu. A to by byla bomba.

Hudský: Optimistické vyhlídky
Antonín Hudský je trenér mužstva krnovských fotbalistů. Jeho svěřenci na podzim obsadili horní patra v tabulce krajského přeboru.
1. Vánoční svátky jsem prožil jako každý rok mezi svými nejbližšími.
2. Silvestra jsem strávil doma, protože mám čtyřnohého miláčka a ten byl jako každý rok trošku v šoku, ale jinak už oslavy Nového roku nějak neprožívám.
3. Rok 2008, co se týče sportu, byl jak na houpačce. Podzim dobrý, jaro už se nám tolik nevyvedlo. Hlavně se nám podařila výstavba umělého trávníku, který bude letos kompletně dokončen.
4. Vyhlídky jsou vždycky optimistické. Jak jsem po konci podzimní části soutěže avizoval, chceme tým posílit. Základem je, ať se nám především vyvarují zranění a posuneme se v tabulce nahoru. S přípravou začínáme už zítra, 17. ledna sehrajeme přípravné utkání s dorostem Opavy.

Odpovědi dalších sportovních osobností regionu naleznete ZDE.