Vydatný déšť od startu do první tankovačky, hustá mlha a mokrá trať vytvářely během závodu nebezpečné situace. Závodní etapa dvaatřicátého ročníku rallye končila 3. ledna v sídle zvaném La Rio〜ja, do něhož přijeli bruntálští účastníci sdružení pod hlavičkou Czech Dakar Teamu z místa startu v Cordobě v pořádku.

V kategorii kamionů dominuje pětinásobný dosavadní vítěz Dakaru Rus Chagin s kamazem, Marek Spáčil z Huzové se Smolkou a Janáčkem jsou mu v patách se zelenou tatrou na deváté pozici se ztrátou necelých osmatřiceti minut. Martin Kolomý z Bruntálu jedoucí ve žluté tatře spolu s Kiliánem a Kotálem si drží jako doprovodný vůz čtrnáctou pozici.

V dosavadním celkovém pořadí je Spáčilova posádka sedmá, Kolomého desátá. Naše borce lze sledovat také v televizních šotech, posádky tater mají soutěžní čísla 510 (Spáčil) a 545 (Kolomý).

Závodníci se nyní připravují na „opravdový“ Dakar, blíží se poušť, a ta teprve umožní ten pravý písečný závod. A šance na hezké konečné umístění pro bruntálské účastníky existuje. Svědčí o tom i jízda Marka Spáčila, jehož tatra 510 jela okolo padesátého kilometru trati na pátém místě.

„Nedělní trať byla náročná hlavně na techniku a jezdecké umění pilotů. Hodně to klouzalo a na kamion to bylo úzké. Kdo jel na hladkých pneumatikách, dneska to byla špatná volba. Na trase samé pády, hrozně to klouzalo. Teď v Rioje je vedro k padnutí,“ vzkazovali 3. ledna bližním jezdci Czech Dakar teamu v debatě na svém webu.