„Cestu tam a zpět jsme absolvovali na kolech. Týden byl naplněn tréninky, hrami, soutěžemi, koupáním v místním koupališti a výletem do blízkých stájí v Albertovci. Děvčata celý týden soutěžila o body jednotlivců i družstev a učila se jak spolupracovat s kamarádkami, řešit drobné rozmíšky, vyzkoušela si různé sportovní disciplíny," objasnil náplň soustředění trenér Bohuslav Zelenka.

Na závěr absolvovaly mladé volejbalistky netradiční sedmiboj. „Ten se skládal z běhu na padesát metrů, skoků přes švihadlo za jednu minutu, skoku dalekého z místa do písku, hodu kilovým medicinbalem obouruč, plavání na pětadvacet metrů, překážkové dráhy v písku a mimoúrovňového cross běhu," povídal krnovský trenér a dodával:

„Pobyt v Bolaticích všem děvčatům velmi prospěl, stmelil partu a malé začínající hráčky se jistě s chutí pustí do dalšího tréninku."

Volejbalisté stále přijímají děvčata třetích až pátých tříd základní školy, které mají o volejbal zájem. Až do 2. října se trénuje na volejbalových hřištích na atletickém stadionu v Krnově. Tréninky se konají vždy ve středu a v pátek od 17.00 do 18.30.

Od pondělí 5. října se pak volejbalová přípravka přesouvá do tělocvičny Střední školy pedagogické. Tréninky budou každé pondělí od 17.00 do 19.00 hodin a každou středu od 16.00 do 17.30.