Středeční vyhlášení nejlepších sportovců loňského roku leccos napovědělo o kvalitě a úrovni krnovského sportu. Tak například: kolonka v kategorii kolektivů nad osmnáct let zcela zela prázdnotou. Nebyla to náhoda, také loni rada města nevybrala mezi místními kluby kandidáta na případné ocenění.

To však samozřejmě neznamená, že by Krnov neměl úspěšné týmy. Všechny se jen musely krčit ve stínu basketbalového družstva kadetů, které v minulé sezoně vybojovalo senzační postup do extraligy.

„V našich amatérských podmínkách je zisk prvního místa v lize něčím mimořádným, co nemůžeme opakovat každý rok. Nejsme schopni produkovat každoročně vynikající hráče, spíše se střídají slabší, dobré či silné ročníky,“ vysvětloval trenér Jan Kovařík. „Po současné generaci zatím nevidím žádné následovníky. Proto si tohoto titulu a návazného ocenění městem já osobně nesmírně vážím.“

Na vyhlášení v Koncertní síni svatého Ducha se sešla téměř kompletní sestava loňského týmu kadetů. Ostatně takřka všichni hráči z tehdejšího kádru spolu hrají i nyní v dresu juniorů.

Bohatou fotogalerii a také článek o vyhlášení nejlepších jednotlivců najdete zde.
Více k tématu zde.

„Ocenění je vlastně jediná vzpruha pro trenéra, který dělá vše ve svém volném čase a navíc ne zadarmo, ale za své peníze. Je to taková malá odměna za ty hodiny tréninků a najezděných stovek kilometrů, které každoročně s mužstvem musíme vykonat,“ pokračoval Kovařík.

Basketbaloví kadeti loni prožili sezonou snů. Vyhráli základní část první dorostenecké ligy, doslova rozjetou Lokomotivu soupeři nezastavily ani ve finálové skupině. Vítězná euforie gradovala ještě v kvalifikaci o nejvyšší domácí soutěž. Účast v extralize kadetů ale Krnov odpískal kvůli vysokým finančním nárokům. Dlouhá a úspěšná sezona však posloužila jako pilíř při budování juniorského týmu.

Podle Kovaříka si jeho svěřenci ještě neuvědomují váhu ocenění krnovské radnice. „Kluci to berou úplně jinak. Ti to neberou tak osobně, pro ně je to jen taková příjemná tečka za úspěšnou sezonou,“ říkal. „Než z této slavnostní události, mají větší radost ze společné oslavy titulu, kterou jsme měli na chatě v Malé Morávce, kde jsme měli opravdu příjemný víkend u táboráku. I když si myslím, že na slavnostní předání cen budou později určitě vzpomínat,“ uzavřel trenér.