Po senzační premiéře podlehli svěřenci kouče Ladislava Mokráše na domácí palubovce brněnské rezervě o pět bodů 64:69. Infarktový duel s Kroměříží dokonce rozhodlo až prodloužení. Těsnou porážku 107:109 ale neodvrátil ani tahoun Gazdík, jenž se sám postaral o polovinu domácích bodů.

„Mrzí to strašně moc. Je to pro nás ztráta dvou bodů, oba soupeři byli k poražení,“ litoval trenér Mokráš. Za selháním podle něj stojí především nedůrazná obrana a neproměněné šestky. „Kdybychom dali alespoň z poloviny všechny trestné hody, tak bychom vyhráli minimálně o deset bodů,“ vysvětlil.

To se projevilo zejména v prvním zápase s Brnem. Celoplošná presinková obrana soupeře vyvedla domácí basketbalisty z míry natolik, že v rozehrávce ztratili neuvěřitelných 43 míčů. Krnovští se trápili rovněž se střelbou, když zahodili absolutně vyložené šance zpod koše.

Podle stejných not probíhal i druhý zápas s kroměřížskou Slávií. Střeleckou letargii jen vystřídaly chyby v defenzívě. Ještě v poslední minutě utkání vedli domácí o bod, ale v dramatickém závěru se dalšími minelami připravili o vítězství. V prodloužení postrádal kouč Mokráš hned čtyři vyfaulované hráče včetně opory Kopeckého. A právě jejich absence se promítla do výsledné těsné porážky o pouhé dva body.

„V neděli jsme podali mnohem lepší výkon, ale nestačilo to,“ hodnotil výkon svých svěřenců Ladislav Mokráš. „Kluky to samozřejmě mrzí. Doufám, že se rychle vzpamatují a najdou v sobě sílu podat dobré výkony i na palubovkách soupeřů, kde budeme hrát,“ uzavřel krnovský kouč.