„Jsme rádi, že se nám podařilo do Bruntálu dostat kvalitní běžce a hlavně ty z Keni. Diváci mohli vidět kromě našich předních běžců i špičkové atlety ze zahraničí. Závody určitě výrazně stouply na kvalitě," řekl k vydařeným závodům jejich ředitel Jan Urban.

Na bruntálském náměstí se předvedly závodníci od nejmladší kategorie až po elitní závod mužů a žen. „Trochu nás mrzí malý zájem škol nejen z Bruntálu, ale i okolního regionu," poznamenal ještě šéf Mezinárodního večerního běhu.

Vrcholem čtyřicátého ročníku bruntálského večerního běhu byl elitní závod mužů a žen, kde jednoznačně dominovali keňští závodníci a závodnice. Velmi dobré výkony ale odvedli i další účastníciběhu, kteří přispěli k celkové výborné úrovni závodů.

„Věřím, že letošní Mezinárodní večerní běh můžeme hodnotit kladně. Na závody přišla spousta diváků a účast našich předních, zahraničních a hlavně keňských běžců je ještě zhodnotila. Pátečním termínem jsme chtěli oslavy města rozšířit a myslím, že tento termín je výhodný," řekl k velmi vydařenému jubilejnímu Mezinárodnímu večernímu běhu Bruntálem Jan Urban.

.

Běžci a běžkyně z Keni po doběhu Večerního běhu městem Bruntálem.

.

Odchovankyně domácí Olympie Bruntál Lucie Křížová doběhla na 4. místě.

.

Nejlepší běžci elitního závodu mužů a mládeže. Na stupních vítězů stojí v pořadí 1. Ndiwa Allan Masai (Keňa), 2. Bowen Moses (Keňa), 3. Aleš Miko (SSK Vítkovice).

.

Tři nejlepší ženy. 1. Chemaimak Susy Chebet (Keňa), 2. Cheboi Gladys Jerotich (Keňa), 3. Adéla Esentierová (Baláž Extreme Team Ostrava).

.

Keňští běžci na trati Večerního běhu. Závodníci z Afriky nenašli přemožitele a rozdělili si první dvě místa.