Z více než tisíce týmů z celé České republiky se těch nejlepších čtyřiašedesát utká o titul mistra. Šampionát se stejně jako loni koná v místní sokolovně, která je pro soutěž této velikosti vyhovující svou kapacitou i servisem. Mirage Krnov v loňském roce vybojovala výborné 5. místo, když v boji o semifinále podlehla pozdějším finalistům Sportingbet.cz Olomouc.

Páté místo Krnovu pomohlo k účasti v prestižní Superlize, které se Mirage účastnila. A právě tyto zkušenosti spolu s nedávno skončeným mistrovstvím Evropy v Praze by se měly krnovským šipkařům hodit. Cílem výpravy bude zopakovat umístění z minulého roku a zajistit tak Krnovu opětovnou účast v Superlize. Nebude to však v žádném případě jednoduché. Favorizovaných týmů však bude v Králikách hned celá řada: Obhájce titulu Bunda Starý Klíčov v čele s čerstvým trojnásobným mistrem Evropy Martinem Hoffmannem, Staroholická Holice, Hornets Adamov, Kasino Kartáč Ostrava nebo Sportingbet.cz Olomouc a další silné týmy.

Krnované vyrazí na mistrovství republiky bojovat v pravděpodobné sestavě: Karel Čožík, Vladimír Adámek, Karel Povolný, Jiří Vlček, Jiří Kabaja, René Vinárek a Petr Bujok. „Konkurence na těchto vrcholných akcích bývá velice silná. Jsou zde hráči, kteří umějí zavírat hru ve čtvrtém, pátém kole. Záleží na každém legu, na každém zápase. Víme ovšem, že je v našich silách při stoprocentním výkonu všech hráčů uspět. Nejenom herní stránka věci je však důležitá, bez potřebné finanční podpory bychom své plány realizovat rozhodně nemohli. Chtěli bychom proto poděkovat panu Smolárkovi, panu Prawdovi i výboru KŠL za podporu našeho počínání,“ uvedl jeden z hráčů základní sestavy Mirage Krnov.