Třetí den nejprestižnější šipkařské soutěže v republice se odehraje v hotelu Sigma v Olomouci. V pátek celý program začíná zahřívacím turnajem jednotlivců a republikovou Grand Prix smíšených párů.

V sobotu je na pořadu dne republiková grand Prix jednotlivců a dvojic v kategoriích mužů i žen. Nedělní program pak završí Superliga šestnácti nejlepších týmů v české republice a také RPG žactva a juniorů. Mirage Krnov při premiérové účasti v Superlize nemůže pomýšlet na postup do play –off, kam zamíří osm nejlepších týmů. „Postup by nám zajistil pouze plný bodový zisk patnácti bodů. To je vzhledem k síle našich soupeřů spíše jen přání. Přesto se chceme porvat a uhrát co nejlepší výsledek,“ uvedl kapitán Tomáš Havlíček.

Krnované jsou dosud čtrnáctí, přesto však myslí na vylepšení své pozice. Mirage Krnov bude disponovat širokým hráčským kádrem, v posledním kole se představí Dušan Dedek, Jiří Kabaja, René Vinárek, Karel Čožík, Vladimír Adámek, Karel Povolný ml., Jiří Vlček a Jaroslav Mohelník. Prvním soupeřem Mirage bude Kousal Twist Truntov, který s Krnovem sousedí v tabulce. „Start do posledního dne bude důležitý, Trutnov je přijatelný soupeř, kterého bychom měli porazit,“ posuzuje Havlíček.

Druhým soupeřem bude ADAK Mírová. „ADAK je v současné době na 3. místě a nebude chtít zaváhat. Ve svém středu má i některé reprezentanty, přesto jsme připraveni jej potrápit,“ hodnotí kapitán Mirage. Třetím protivníkem Krnova bude Mexiko Chomutov. Tým je pro Krnov velkou neznámou. zatím se drží na sedmém postupovém místě a bude potřebovat body. Ovšem Také Mirage není bez šancí, úspěchem by byla remíza 5:5. Čtvrtý sok Krnovských je z těch nejtěžších. Bunda Starý Klíčov je úřadujícím mistrem České republiky v čele s amatérským mistrem světa Martinem Hoffmanem. „Museli bychom zahrát jedinečný zápas, abychom Bundu porazili. Jejich síla je veliká,“ reaguje Havlíček.

Poslední zápas premiérového startu v Superlize sehrají Krnované proti PC areně Jičín. Tým se nachází na 15 . místě tabulky a měl by být pro Mirage příjemným rozloučením se soutěží. Mirage Krnov si tak vyzkoušela atmosféru nejprestižnější týmové soutěže u nás. „Taková velká soutěž potřebuje také patřičné finanční zázemí. S tím jsme se potýkali po celou sezonu. Sportovní komise MěU nás nepodpořila a peníze od sponzorů pokryly cestovní a ubytovací náklady, zbytek jsme lepili jen ztěží. Takhle se vrcholový sport dělá jen těžko, ale to je problém většiny sportů. Přesto je pro nás Superliga výbornou zkušeností, zápasy z těmi nejlepšími hráči z celé republiky jsou patřičnou motivací do budoucna. V neposlední řadě to bude dobrá příprava na blížící se mistrovství republiky UŠO,“ uzavřel Havlíček.

Mistrovství republiky se bude opět hrát V Králikách u Nového Bydžova a Mirage Krnov na něm bude obhajovat loňské páté místo.